Sözcü Plus Giriş

MEBBİS Personel İşlem Modülleri Nelerdir?

MEB çatısı altındaki işlemlerin kayıt altına alınması ve personeller ile ilgili işlerin takip edilmesi için MEBBİS personel işlem modülleri oluşturulmuştur

Güncellenme: 15:36, 07/03/2016
MEBBİS Personel İşlem Modülleri Nelerdir?

E okul gibi pek çok farklı projeyi hayata geçiren Milli Eğitim Bakanlığı MEBBİS üzerinden bu projelerini yürütmektedir. MEBBİS dahilinde hazırlanan pek çok proje sayesinde eğitimdeki işlemler online olarak yapılmaya başlanırken, aynı zamanda personel takibinden personellerin hizmet içi eğitimlerine kadar pek çok konuda parça oluşturulmuş durumdadır. MEBBİS personel işlem modülleri kapsamında mebbis.org sitesindeki MEBBİS giriş yazısında olduğu gibi kişiler ilgili yönetim sayfasına giriş yaparak modüllere erişim sağlayabilir. Sayfaya giriş yapan kişilerin karşılaştığı ekran ise şöyledir:

Resimde de görüldüğü üzere ve mebbis blog sitesinde belirtildiği gibi kişiler e-personel modülü, başvuru modülü ve hizmet içi eğitim modülü gibi pek çok modüle tek bir sayfa üzerinden erişebilmektedir. Kullanıcıların bu sayfa üzerinden yararlanabilmesi için de yine üyelik girişi yapması gerekir. Tüm modüllerde kişilerin giriş yaptıktan sonra açılan menü üzerinden seçimlerini yapması gerekir. Böylece sorunsuz bir şekilde online olarak hizmetlere erişim sağlanabilir ve işlemler yürütülebilir.

Online olarak yapılan işlemlerde kişilerin ihtiyaçlarına ve yapacağı işleme göre modüllerden seçim yapması yeterlidir. Modüller sayesinde çalışanların özlük hakları ve sigorta gibi işlemleri kayıt altına alınırken aynı zamanda atama ve başvuru gibi pek çok farklı modül oluşturularak bu işlemlerin yapılması sağlanmaktadır. Sizler de sunulan online hizmetleri kullanabilir ve kolay bir şekilde sunulan imkanlardan yararlanabilirsiniz. Modüllerin kullanımından bilgi alınmasına kadar tüm noktalarda ücretsiz bir şekilde işlem yapılabilir. Bu bakımdan bir ücret ödenmesine de gerek yoktur. Sadece belirtilen sayfaya giriş yapmanız yeterlidir.

Yayınlanma Tarihi:16:22,