Sözcü Plus Giriş

MHRS Randevu Alma Sistemi İle Hastaneden Nasıl Randevu Alabilirim?

Kişilerin tedavi olmak için hastaneden randevu alması gerekirken, hastane randevu alma işlemleri online olarak ya da telefon üzerinden yapılmalıdır.

Güncellenme: 15:50, 07/03/2016
MHRS Randevu Alma Sistemi İle Hastaneden Nasıl Randevu Alabilirim?

Hastane randevu alma hizmeti, MHRS sistemine geçilmesi ile birlikte yürürlüğe girmiş ve kişilerin hastaneye gitmeden önce randevu alması ve randevuya göre tedavi olmak için hastaneye gitmesi zorunlu hale getirilmiştir. Bu nedenle kişilerin acil olmayan rahatsızlıkları için ilk olarak hastane randevu alma işlemlerini tamamlaması gerekir. Sorgulama blog sitesindeki hastane randevu alma yazısında da belirtildiği gibi randevu almak isteyenlerin MHRS istemine girmesi yeterlidir. İlgili sitenin genel görünümü ise resimdeki gibidir;

Kişilerin siteye giriş yaptıktan sonra yapması gereken işlem randevu alma adımlarını takip etmektir. Üyelik giriş bölümünün yer aldığı bu adımda kişilerin üyelik bilgilerin girmesi gerekir. SSK.com.tr blog sitesindeki SSK randevu alma yazısında da belirtildiği gibi üyelik olmadan randevu alınamaz. Üyeliği olmayan kişiler ise bu noktada üyelik alma bölümüne tıklaması ve üyelik için bilgi girişi yapması gerekir. Üyelik giriş yapan kişiler bu sayede online olarak her zaman randevu alınabilir üyeliğe sahip olur. Herkes sadece kendisi için randevu alabilir. Bu bakımdan kim için randevu alınmak isteniyorsa, o kişinin üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapılması gerekir. Online olarak sunulan hizmet sayesinde dakikalar içerisinde MHRS üzerinden randevu alınabilir.

Randevu alındıktan sonra randevuda belirtilen tarih ve saatte ilgili hastanenin polikliniğe gidilmesi gerekir. Randevu saatinden 15 dakika öncesinde hastanede oluşması yararlıdır. Kişilerin daha önce tedavi olma imkanı da doğabilmektedir. Randevu iptali gibi durumlarda kişiler daha önce tedavi olabilir. MHRS sistemi kişilerin hastanede uzun saatler boyunca beklemesini önlediğinden dolayı kolaylık sağlar ve üstelik ücretsizdir. Bu bakımdan randevu almayı öğrenmeniz çok yararlıdır.

Yayınlanma Tarihi:11:24,