Hastane açıkladı: Mustafa Vehbi Koç vefat etti! Mustafa Koç kimdir?

Mustafa Vehbi Koç, spor yaparken kalp krizi geçirdi ve hastanenin açıklamasına göre müdahelelere rağmen kurtarılamadı. Peki Mustafa Koç kimdir?

Hastane açıkladı: Mustafa Vehbi Koç vefat etti! Mustafa Koç kimdir?

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un spor yaparken kalp krizi geçirdi. İşlk önce Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ardından Amerikan hastanesine nakledilen Mustafa Koç’un yaşamını yitirdiği belirtildi. Vefat haberini hastane verdi. Peki Mustafa Koç kimdir, işte hayatından detaylar…

MUSTAFA KİMDİR?

1960 İstanbul doğumlu olan Mustafa Vehbi Koç, Mustafa V. Koç, Koç Ailesi'nin 3. Kuşak üyesi ve işadamıdır ve 4 Nisan 2003’ten beridir Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. İsviçre’de Lyceum Alpinum Zuoz (1980) ve ABD’de George Washington University (1984) mezunudur.

TOFAŞ’TA BAŞLADI!

Mustafa Koç, çalışma hayatına 1984'te Tofaş'ta Müşavir olarak başladı. Ram Dış Ticaret'te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra 1992 sensinde Koç Holding'e geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürütmüştür.

ÜYE OLDUĞU ORGANİZASYONLAR

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Onursal Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesi’dir. Genç Başkanlar Organizasyonu üyesi olup, JP Morgan Uluslararası Konseyi'nde, Rolls-Royce Uluslararası Danışma Kurullarına ve Council on Foreign Affairs Uluslararası Konseyi'nde yer almaktadır. Bilderberg Toplantılarının Yürütme Kurulu Üyesi'dir. 2005 yılında İtalya Hükümeti'nin Cavaliere D'Industria nişanı ile ödüllendirilmiştir.

Mustafa V. Koç, ekonomik ve sosyal kalkınmaya büyük önem veren ve bu alanda World Monuments Fund ve Carnegie Vakfı ile BNP Paribas gibi saygın kuruluşlarca ödüllendirilen Koç Ailesi'nin sosyal ve kültürel yaşama katkılarını hayata geçiren Vehbi Koç Vakfı'nın Yönetim Kurulu ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın Mütevelli Heyeti Üyesi'dir.

GÖNLÜ ZENGİN

Mustafa Koç’un sosyal alandaki hobileri golf, binicilik, havacılık ve Scuba’dır. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve iki kız çocuk babası olan Mustafa Koç Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesidir. İstanbul Golf Kulübü’nün de başkanlığını yapmaktadır. Türkiye’de Golf’un yaygınlaşmasında büyük katkısı vardır. Capital Dergisi tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye ‘de en çok bağış yaparak bağış kültürüne katkıda bulunan iş insanlarının belirlendiği “Gönlü Zenginler” araştırması sonucunda hazırlanan listede gönlü en zengin iş adamı olarak ilk sırada yer almıştır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...