Sözcü Plus Giriş

Ne Zaman Emekli Olurum ve Erken Emeklilik Hesaplama

Erken emeklilik hesaplama gibi konularda bilgi alma ya da emeklilik sorgulama yapmak ne zaman emekli olurum uygulaması kullanılabilir.

Güncellenme: 15:43, 07/03/2016
Ne Zaman Emekli Olurum ve Erken Emeklilik Hesaplama

İş gücü kaybı gibi durumlarda kişiler için erken emeklilik hesaplama işlemleri yapılmaktadır. Özellikle doktor raporu dahilinde kişiler için SGK mevzuatına uygun olarak karar verilerek, kişinin emekliye ayrılması sağlanmaktadır. Bu tür durumlarda maaş hesaplama gibi işlemlerde erken emeklilik hesaplama işlemleri kurum tarafından yapılarak kişilerin emeklilik konusundaki durumu netleştirilir.

Erken emeklilik hesaplama, emeklilik hesaplama işlemleri gibi bir uygulamanın kullanılması ile elde edebilir ya da yapılabilir bir işlem değildir. Erken emeklilik belli şartlar dahilinde kişilerin emekliye ayrılmasıdır. Erken emeklilik işlemlerinin yapılması konusunda kişilerin iş kazası gibi durumları yaşaması gerekmektedir. Bu tür olaylar sonrasında kişilerin erken emeklilik hesaplama gibi işlemlerinin yapılması mümkün olur. Bu açıdan emeklilik konusunda bilgi almak isteyen kişilerin ne zaman emekli olurum aracılığı işe sorgulama yapması ve normal şartlara göre ne zaman emekli olacağını öğrenmesi gerekmektedir. Erken emeklilik olağan dışı olayların gelişmesi halinde geçerli olduğu için kişilerin bu tür durumlara karşın herhangi bir önlem alması ya da bilgi sağlaması mümkün değildir. Emekli.gen.tr sitesinde yer alan ne zaman emekli olurum yazısında da belirtildiği gibi kişilerin yararlanacağı ekran şöyledir:

Emekli blog sitesinde yer alan emeklilik hesaplama yazısında belirtildiği gibi normal emeklilik hesaplama işlemleri için ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden işlem yapılması yeterli olur. Uygulama aracılığı ile kişilerin emeklilik konusunda güncel durumu kontrol edilir ve sorgulama alanına girilen bilgiler doğrultusunda normal şartlarda ne zaman emekli olunacağı öğrenilir. Bu bakımdan sizler de ne zaman emekli olurum doğrultusunda işlemlerinizi yaparak güncel emeklilik bilgilerinizi öğrenebilir ve buna göre emeklilik planlamalarınızı yapabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi:10:45,