Sözcü Plus Giriş

Okullar ne zaman kapanacak? Havalar ısındı, okullar ne zaman tatil olacak?

Yaz ayları yaklaşırken okul tatili de yaklaştı. 2016 yaz tatili ne zaman başlayacak? Karneler ne zaman verilecek? Bu sene okullar ne zaman tatil olacak?

Güncellenme: 16:44, 02/06/2016
Okullar ne zaman kapanacak? Havalar ısındı, okullar ne zaman tatil olacak?

Havalar ısındı, yaz tatili yaklaştı, senenin yorgunluğunu atmak isteyen öğrenciler tatili beklemekte. Peki 2016'da yaz tatili ne zaman başlayacak? 2016 karne günü ne zaman? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çalışma takvimine göre bu sene okullar 17 Haziran 2016 tarihinde kapanacak ve yaz tatili başlayacak. Bu sene Ramazan Bayramı tarihi de okul tatiline yakın olarak denk geliyor. 2016 Ramazan Bayramı 5 Temmuz Salı günü kutlanacak, bayramın birinci gününün hafta ortasına denk gelmesi 9 günlük bayram tatili ihtimalini doğurdu ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

TAKDİR TEŞEKKÜR PUANI NASIL HESAPLANIR?

Öğrencilerin eğitim öğretim dönemlerinin sonunda eğitim durumunu görüntülemek ve belgelendirmek amacıyla karneler hazırlanmaktadır. Karneler ile birlikte öğrencilerin başarı durumuna göre takdir ve teşekkür belgeleri de verilmekte ve öğrenciler için bir anlamda başarı teşvik edilmektedir. Takdir ve teşekkür konusunda bilgi almak ya da hesaplama yapmak isteyen öğrenciler e okul aracılığıyla bu konuda yardım alabilir. E okul takdir teşekkür hesaplama işlemleri sayesinde tüm öğrenci ve veliler kolay bir şekilde karne döneminde alacakları belgeler hakkında önceden bilgi sahibi olabilir. Online olarak alınacak olan ders notları sayesinde e okul takdir teşekkür hesaplama işlemleri de kolay bir şekilde yapılabilmektedir.
E okul takdir teşekkür hesaplama işlemlerinin yapacak olan öğrenci ya da bireylerin e okul üzerinden giriş yapması ve giriş sonrasında kesinleşen ders notlarını öğrenmesi gerekir. Hesaplama işlemlerinde önemli olan bir detay tüm ders notlarının kesinleşmiş olmasıdır. Aksi halde notlarda yaşanacak olan değişiklikler sonrasında kişilerin hesaplama sonucuna göre gerçekteki bilgiler de farklılık olabilecektir. Bu açıdan kesinleşmiş ders notları üzerinden e okul takdir teşekkür hesaplama işlemlerinin yapılması her zaman daha yararlı olacak ve kesin sonuca ulaşılmasını sağlayacaktır.
Takdir teşekkür hesaplama işlemlerini yapacak olan öğrencilerin ilk olarak tüm ders notlarının kesinleşen notlarını toplaması ve çıkan toplam ders sayısına bölmesi gerekmektedir. Sonuç 0 ile 100 arasında değişen bir rakam olacaktır. Çıkan sonucun 85 ve üzerinde olması halinde öğrenciler karneleri ile birlikte de takdir almaya hak kazanacaktır. Fakat 85'ten düşük fakat 80'den büyük olan notlar için ise teşekkür belgesi verilecektir. Yapılacak olan hesaplamalar sonrasında belirtilen aralıklara göre takdir ya da teşekkür alınıp alınmayacağı kolayca öğrenilebilir. E okul tarafından sunulan kolaylıklardan birisi olan takdir teşekkür hesaplama işlemleri sayesinde öğrenci eğitim dönemlerinde en çok merak ettikleri soruların yanıtını da bulabilmektedir.

NASIL BİR YAZ TATİLİ PLANLAMALI?

Yaz geldi. Yaz, sadece güneş ışınlarından sıcaklamak demek değil. Okullar tatile girdi ve bazılarımız, trafik rahatlıyor diye sevinirken, bazılarımız, çocuğuyla tatilde ne yapması gerektiği ile ilgili endişeli günler geçiriyor.
Zorlu okul dönemi sonrası tatile giren çocuklarınız, bu süreçte eğlenirken bir yandan gelişimlerini de sürdürsün. Psikolog M. Çağlar Karaman bize, ailelerin çocukları ile verimli – kaliteli zaman geçirebilmelerini sağlayacak birkaç öneri sundu…
Yaz okullarını değerlendirin

Yaz okulları çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerinde önemli rol oynamaktadır. Özellikle toplu yapılan aktiviteler, yaşıtlarıyla birlikte geçirdikleri kaliteli zaman vesilesiyle iletişim becerileri için faydalı olurken aynı zamanda takım oyunu, birlikte hareket etme, sorumluluk alma gibi becerileri de kazanmalarına yardımcı olur.
Yaz okulu seçerken, çocuğunuzun ilgi alanları ve becerilerini de göz önünde bulundurmalısınız. Spora ilgi duymayan bir çocuğu, sanatsal etkinleri olan bir okula yönlendirmek daha faydalı olacaktır.
Müzeler, sergiler, tarihi yerler
Yaz tatili sürecinde, çocuğunuzun tarihi ve kültürel geziler yapmasına olanak tanıyın. Fırsatlarınız doğrultusunda müzeleri, sergileri ve tarihi yerleri gezdirmeye çalışın.

Yayınlanma Tarihi:13:15,