Sözcü Plus Giriş

Plakadan Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç plakasına yazılan trafik cezası hakkında bilgi almak isteyenlerin EGM üzerinden sunulan trafik cezası sorgulama adımlarını takip etmesi gerekir.

Güncellenme: 16:18, 07/03/2016
Plakadan Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kişilerin trafik cezalarını takip edebilmesi amacıyla özel olarak uygulamalar oluşturulmuştur. Bu uygulama aracılığı ile kişiler istedikleri zaman araçların ceza durumu hakkında bilgi alabilir. Trafikcezasorgulama.net blog sitesindeki trafik cezası ödeme yazısında belirtildiği işlem yapılması için EGM'de ilk olarak kişilerin resimde yer alan formu doldurması gerekir.

Resimdeki formun doldurulması sonrasında kişiler ikinci ekrana geçiş yapar. Bu ekranda da alınmak istenen bilgi türüne göre seçim yapılmalıdır. Trafikcezasorgulama.net sitesinde yer alan trafik cezası sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin araç plakasına yazılan ceza sorgulama adımlarını takip ederek bu konuda diğer adıma geçiş yapabilir.

Resimdeki seçim sonrasında son bir form açılarak kişilerin ceza bilgilerine erişmesi sağlanır. Bu form ise şöyledir;

Belirtilen adımların takip edilmesi ile birlikte trafik cezası sorgulama konusunda tüm işlemler yapılarak kişiler bilgi alabilir. Üstelik kişilerin bilgi alması sırasında cezalar ile ilgili tüm detaylar açık açık belirtileceğinden dolayı herhangi bir eksik bilgi kalmaz. EGM sorgulama sayfasında ceza ödeme için herhangi bir destek bulunmadığından dolayı EGM aracılığı ile sadece trafik cezası ödeme işlemlerini yapmak isteyenlerin bu konuda GİB sitesini kullanması gerekir. GİB sayesinde EGM'de bulunmayan imkanlardan da yararlanılarak kişiler işlemlerine devam edebilir. Tüm işlemlerde komisyon alınmadığından dolayı büyük bir kolaylık sağlanmış durumdadır. Sizler de sunulan imkanlardan mutlaka yararlanmalı ve kurumlara gitmek yerine tüm işlemlerinizi internet üzerinden hallederek kolaylık yaşamalısınız. Ek ücret alınmadığından dolayı isteyen herkes sunulan online hizmetlerden yararlanabilir. Bu konuda herhangi bir sınırlama ya da kriter bulunmamaktadır.

Yayınlanma Tarihi:09:26,