Sözcü Plus Giriş

Semih Öztürk kimdir?

Survivor 2016'nın gönüllüler takımda yer alan ve yaşadığı tarışmalarla gündeme gelen Semih Öztürk kimdir?

Güncellenme: 13:30, 31/03/2016
Semih Öztürk kimdir?

Ada yaşantısında birçok kişi ile tartışmalar yaşayan, yaptığı hareketlerle bazı kesimin ilgi odağı olurken bazı kesimin ise antipatisini toplayan Semih, Survivor’un 35. bölümü olan eleme gecesinde aldığı SMS’lerle yine birinci oldu. Peki, her hafta SMS birincisi olan Semih Öztürk kimdir?

SEMİH ÖZTÜRK KİMDİR?

Semih Öztürk, aslen Bursalıdır. İstanbul’da yaşayan Öztürk, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi sinema ve Televizyon Bölümü’nde tamamladı. Daha sonra öğrenimine yurtdışında Güney Fransa’da devam etti. Semih Öztürk, Paul Valery Üniversitesinde tiyatro okudu. 26 yaşında olan Semih Öztürk İstanbul’da yaşıyor.

Yeteneğini kendi ifadesi ile ‘konuşmak’ olarak tanımlayan Semih Öztürk, Survivor adasında bu yönünü konuşturunca dışlandı.Semih Öztürk Ütopya yarışmasından bir taraftar kitlesi edinmiş durumda ve buna güveniyor. Yine o yarışmadan sevgilisi olan Kurretülayn Matur da Semih Öztürk için oy verme çağrısı yaparak elenmemesi için kampanya yürütüyorSemih Öztürk Survivor adasından önce TV8 kanalında yayınlanan Ütopya yarışmasında yer almıştı.