Sözcü Plus Giriş

SGK Borç Sorgulama Ve GSS Prim Borcu Ödeme

SGK borç sorgulama işlemleri ile kişiler istediği zaman güncel olarak borç durumunu öğrenebilmektedir. SGK borç sorgulama detayları haberimizde.

Güncellenme: 15:46, 07/03/2016
SGK Borç Sorgulama Ve GSS Prim Borcu Ödeme

SGK'nın sunduğu hizmetler arasında SGK borç sorgulama da bulunmaktadır. SGK borç sorgulama işlemlerini yapmak isteyenler kolay bir şekilde ilgili sorgulama sayfasını kullanarak online olarak işlemlerini tamamlayabilir.

Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama

Sorgulama.biz.tr sitesindeki SGK borç sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler kuruma ait herhangi bir borcunu olup olmadığını online olarak öğrenebilir. İnternet üzerinden yapılan sorgulamalarda güncel bilgilere erişim sağlanabilir. Bu açıdan kişiler istediği zaman durumunu sorgulayarak SGK borç sorgulama yapabilir.

SGK Web Tahsilat Uygulaması

SGK'a ait borcu bulunan kişiler sorgulama yaparak durumunu kontrol ettikten sonra online olarak ödeme yapabilmektedir. Bu tür işlemlerin yapıldığı sayfa ise SGK web tahsilat uygulamasıdır. SGK web tahsilat uygulaması ücretsiz olarak kullanımdadır ve herkes tarafından kullanılabilir durumdadır. SGK web tahsilat uygulaması aracılığı ile esgm-sgk.com blog sitesindeki SSK prim sorgulama yazısında belirtildiği gibi hem sorgulama hem ödeme yapılabildiğinden dolayı işlemler çok daha kolay bir şekilde yapılabilir durumdadır. İşlem yapmak isteyenlerin yararlandığı sayfa resimdeki gibidir;

GSS Nedir?

GSS, SGK tarafından sunulan sağlık sigortasıdır. Diğer sigorta türlerinden farklı olarak GSS'de kişilerin emekli olma gibi bir imkanı bulunmamaktadır. Sigortanın en önemli amacı, SGK üzerinden herhangi bir sigortası olmayan ve sağlık hizmetlerinden güvenceli bir şekilde yararlanamayan kişilerin düşük prim ödemeleri ile sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesidir. Üstelik otomatik bir sisteme sahip GSS için kişilerin sigortasının sona ermesi ile birlikte işlemler yapılır. Bu bakımdan kişilerin kendi isteği dışında tüm işlemler otomatik bir şekilde tamamlanmaktadır.

Yayınlanma Tarihi:10:55,