Sözcü Plus Giriş

SGK Sigorta Sorgulama İle Sigorta Dökümü Alma

SGK sigorta sorgulama işlemleri ile sigortadaki ödemeler kontrol edilir. E devlet resmi sitesinden SGK hizmetleri ve 4A hizmet dökümü detayları haberimizde.

Güncellenme: 16:06, 07/03/2016
SGK Sigorta Sorgulama İle Sigorta Dökümü Alma

Sigorta için kişilerin prim ödemelerinin düzenli yapılması gerekir. Düzenli ödemeler sonrasında emeklilik için de aksaklık gerçekleşmeyecektir. Zamanında emekli olmak isteyenlerin prim ödemelerini düzenli yapması, avantajlı bir durum yaratacaktır. Böylece kişilerin emekli olabileceği en erken tarihte emeklilik işlemlerini başlatması mümkün olacaktır. SSK prim sorgulama gibi uygulamalar kişilerin bu tür işlemlerde yararlanabileceği kaynak durumundadır ve mutlaka gerek sigorta gerekse de emeklilik işlemlerinde kullanılmalıdır. Sskprimsorgulama.net sitesindeki SSK prim sorgulama yazısında belirtildiği gibi 4A hizmet dökümünün alınması yeterlidir. Hizmet dökümü için seçilmesi gereken hizmet ise şöyledir;

Esgm blog sitesindeki SSK hizmet dökümü sorgulama yazısında belirtildiği gibi hizmet seçimi sonrasında açılan ekran ise şöyledir;

E devlet aracılığı ile yapılan SGK sigorta sorgulama için üyelik oluşturulmalıdır. Özellikle ilk defa sisteme girişlerde üyelik alınmalıdır. Üyelik alınması sonrasında üyelik bilgileri ile hemen sisteme giriş sağlanabilir. Bu bakımdan SGK sigorta sorgulama için e devlet üyelik sorunu yaşanması önlenmektedir. Sizler de sorun yaşamadan SGK sigorta sorgulama yapabilir ve sigortanızı kolayca takip edebilirsiniz.

İş Veren Ödeme Takipleri

İş verenler tarafından kişilerin sigorta hesapları üzerinden aylık olarak prim ödemeleri gerçekleştirilmektedir. Kişilerin SSK sorgulama ile ulaşacağı bilgiler üzerinden iş veren ödemelerinin takip edilmesi için de şans elde edilir. Ekranda yer alacan prim ödemeleri detaylı şekilde yayınlanmaktadır. Böylece prim ödemelerin hangi dönem için yapıldığı ve kaç günlük prim ödemesinin yapıldığı görülebilir. Aynı zamanda prim ödemelerinde kişinin aldığı kazancın tam olarak gösterilip gösterilmediği de sorgulanmalıdır. Böylece sigortada herhangi bir kaybın yaşanması söz konusu olmayacaktır. Aylık, düzenli bir şekilde sigorta sorgulaması yapıldığında bu avantajlar da sağlanmış olacaktır.

Yayınlanma Tarihi:11:09,