Sözcü Plus Giriş

SGK Sigorta Sorgulama İle Sigorta Dökümü Alma

SGK sigorta sorgulama yapmak isteyenler e devleti kullanabilir. E devlet hizmetleri sayesinde kolay bir şekilde SGK sigorta sorgulama yapılabilir.

Güncellenme: 15:59, 07/03/2016
SGK Sigorta Sorgulama İle Sigorta Dökümü Alma

SGK'nın hizmetlerine e devlet üzerinden ulaşılması, SGK sigorta sorgulama gibi işlemleri de kolaylaştırmış durumdadır. Online olarak yapılan giriş sonrasında direk internet üzerinden sorgulama ile bilgi alınabilir. Bu konuda sskprimsorgulama.net sitesindeki SSK sorgulama yazısında belirtildiği gibi ilk olarak üyelik girişi yapılmalıdır. Bu ekran ise şöyledir;

Sigorta Sicil No Sorgulama

Resimdeki ekran üzerinden giriş yapan kişilerin SGK sigorta sorgulama işlemleri için hizmet dökümü alması gerekir. Sigorta dökümü alındıktan sonra kişilerin sigorta bilgilerine erişim sağlanabilir. Sigortasorgulama.gen.tr sitesindeki sigorta sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin bu adımda yararlanması gereken hizmet ise resimde görüldüğü gibidir;

Sigorta Hizmet Dökümü Alma

4A hizmet dökümü alma bağlantısına tıkladıktan sonra kişilerin sigorta ile ilgili tüm bilgileri ekranda yer alır. Bu sayede kişiler inceleme yaparak ne kadarlık bir prim ödemesinin olduğu, prim ödemeleri karşılığında sigortada toplam kaç günün olduğu görülebilir. SGK sigorta sorgulama işleminde kişilerin ödemelerine dikkat etmesi yeterli olur. Böylece kişiler takip ederek sigortada eksik ödeme yapılmasını engelleyebilir.

SGK sigorta sorgulama işlemlerinde dikkat edilecek en önemli noktalardan birisi de üyeliktir. Çoğu kişi, üyeliği olmadığı için online olarak sigorta sorgulama yapamazken, bu noktada artık online olarak giriş yapılabilmesi için bankaların online bankacılık sistemleri üzerinden bağlantı kurulabilir. Yeni eklenen giriş seçeneği sayesinde ek bir işlem yapmaya gerek kalmadan banka üyelik bilgileri ile giriş yapılabilir. Giriş sonrasında ise yine belirtildiği gibi kişiler işlemlerine devam edebilir. Online olarak ihtiyaç duyulduğu anda bilgilere ulaşılarak, sigorta takibi yapılabilir.

Yayınlanma Tarihi:09:07,