Sözcü Plus Giriş

SSK Emekli Maaşı Hesaplama

Emeklilik sonrası alacağınız maaşı merak ediyorsanız SSK emekli maaşı hesaplama işlemleri ne kadar maaş alacağınızı hesaplayabilirsiniz.

Güncellenme: 15:40, 07/03/2016
SSK Emekli Maaşı Hesaplama

Kişilerin online olarak maaş bilgisi alabilmesi adına SGK tarafından özel uygulamalar kullanıma sunulmuştur. Aylık hesap olarak da bilinen uygulamalar aracılığı ile SSK emekli maaşı hesaplama yapılabilir. Ücretsiz olduğu için kililer kolay bir şekilde işlemlerini yapabilir. Emekli.gen.tr sitesindeki emekli maaşı hesaplama yazısında belirtildiği gibi kişilerin hesaplama yapabildiği ekran resimdeki gibidir:

Esgm blog sitesindeki emekli maaşı sorgulama yazısında belirtildiği gibi resimdeki formun kullanılması ile birlikte kişielr işlemlerini tamamlayabilir. Formda istenen bilgilerin kolay bilgiler olması, kişilerin hızlı bir şekilde işlem yapmasını sağlar. Bu bakımdan sadece bilgilerin girilmesi ile birlikte kişielr işlemlerini yaparak, ne kadar maaş alacağını öğrenebilir.

Maaş bilgisini alan kişilerin maaş hesaplama yaparak bilgi alması mümkün olduğu gibi SSK emekli maaşı hesaplama işleminin yapılabildiği başka bir site bulunmamaktadır. Sadece SGK üzerinden hesaplama yapılabilir. Bu nedenle kişilerin belirtilen uygulama sayfası dışında işlem yapmaması gerekir. Aksi halde kişilerin kimlik bilgilerinin ele geçirilmesi söz konusu olur. SGK tarafından kullanıma sunulan uygulamalarda tüm güvenlik önlemleri alındığından dolayı kişiler için herhangi bir sakınca b ulunmamaktadır. Kişiler bu açıdan istediği zaman güvenli bir şekilde işlemlerini uygulamalar aracılığı ile yapabilir. Sunulan hizmetlerde güncel mevzuatlar kullanıldığından dolayı resmi ve güncel bilgiler uygulamalar ile alınır. Alınan maaş bilgisi de bu bakımdan güvenilirdir.

Maşa bilgisini öğrenmek isteyen kişilerin yapabildiği işlemler sadece belirtildiği gibidir. Maaş bilgisi dışında emeklilik ile ilgili durum bilgisi de alınabilir. Bu tür durumlarda da ne zaman emekli olurum adı ile kullanıma sunulan uygulamalar kullanılmalıdır.

Yayınlanma Tarihi:10:47,