Sözcü Plus Giriş

SSK Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

SSK maaş sorgulama hizmetleri ile kişiler emeklilik döneminde alacağı maaşı öğrenebilir. SSK maaş sorgulama işlem detayları haberimizde.

Güncellenme: 15:52, 07/03/2016
SSK Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

Kişilerin maaş konusunda bilgi alabilmesi adına SGK tarafından ne kadar emekli maaşı alırım adı ile özel bir uygulama oluşturulmuştur. Aylık hesap olarak da bilinen uygulama aracılığı ile kişilerin hesaplama yapması oldukça kolaydır. SSK maaş sorgulama işlemlerinde kişilerin sigorta bilgilerini girmesi gerekirken emekli.gen.tr sitesindeki emekli maaş hesaplama yazısında da belirtildiği gibi kişilerin yararlanması gereken ekran şöyledir:

Resimde görüldüğü gibi kişilerin SSK maaş sorgulama formunu doldurması hesaplama işlemlerinin yapılması için yeterlidir. Sorgulama sayfasında kişilerden sadece kimlik bilgileri istendiğinden dolayı herhangi bir sorun yaşanmadan kişiler bilgi alabilir. Esgm sitesindeki SSK maaş sorgulama yazısında da belirtildiği gibi hesaplamalar yapıldıktan sonra ekranda yer alan sonuçların incelenmesi yeterlidir.

Kişilerin emeklilik maaşını etkileyen pek çok kriter bulunur. Bu nedenle uygulamalar üzerinden işlem yapılarak bilgi alınması gerekir. Emeklilik için prim ödemelerinin ne kadar yapıldığı, kişilerin resmi olarak gösterilen gelir durumu maaş konusunda en etkili kriterlerdendir. Kişilerin bu tür durumlar için bilgi alabilmesi adına SGK'nın diğer resmi uygulamaları kullanması gerekir. Böylece resmi bilgiler üzerinden kolay bir şekilde işlemlere devam edilerek, hem güncel hem de kesin bilgiler öğrenilebilir.

SGK tarafından maaş bilgisinden emeklilik dönemine kadar sigorta ve emeklilik ile ilgili tüm bilgilerin öğrenilebilir duruma getirilmesi sigortalılar için büyük bir fırsat yaratmaktadır. İstenilen konuda bilgi alınabildiğinden dolayı sigorta ve emeklilik ile ilgili hiçbir soru işareti kalmadan işlemler sürdürülebilir. Üstelik yapılan tüm işlemlerde herhangi bir ücret ödenmemektedir. Bu bakımdan kişielr istediği ve ihtiyaç duyduğu anlarda online olarak sunulan SGK hizmetlerini kullanabilir.

Yayınlanma Tarihi:14:26,