Sözcü Plus Giriş

SSK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta sorgulama gibi işlemlerde kişilerin SSK hizmet dökümü alması gerekmektedir. SSK hizmet dökümü nereden nasıl sorgulanır detayları ile haberimizde.

Güncellenme: 16:15, 07/03/2016
SSK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hizmet dökümü alarak işlem yapmak isteyenlerin e devlet üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanması gerekir. Hizmet dökümü alındıktan sonra sigorta ile ilgili tüm detaylar görülebilir ve böylece bilgi alınabilir. Kolay bir şekilde yapılacak işlemler dahilinde sizler de sigortanız ile ilgili detayları görüntüleyebilirsiniz. Sskhizmetdokumu.net sitesindeki SSK hizmet dökümü sorgulama yazısında belirtildiği gibi döküm için seçilmesi gereken hizmet şöyledir;

Esgm blog sayfasında yer alan SGK sorgulama yazısında belirtildiği gibi prim gibi detaylara dikkat edilmelidir. Sigorta konusunda en çok dikkat edilmesi gereken prim ödemelerinin düzenli bir şekilde yapılıp yapılmadığıdır. Bu nedenle de hizmet dökümü aldıktan sonra kişilerin sigortalarına yapılan prim ödemeleri takip edilmelidir. Her ay içerisinde sigorta için yapılan prim ödemesi için detaylı bilgi alınabilmektedir. Bu açıdan kişilerin sigorta için ne kadarlık bir prim ödemesi aldığını, bir ay içerisinde kaç gün çalıştığını SSK hizmet dökümü ile öğrenmesi ve alınacak bilgileri inceleyerek doğruluğunu kontrol etmesi mümkündür. İşverenler tarafından yapılacak ödemelerde eksik prim yatırma durumu da olabileceği için mutlaka hizmet dökümü ile bu durumlar kontrol edilmelidir.

4a Detaylı Hizmet Dökümü

E devlet üzerinden yapılacak işlemlerde SSK hizmet dökümü alınması için 4A hizmet döküm bağlantısına tıklanması gerekir. Kişilerin üyelik almaması halinde ilgili alanda üyelik giriş ile ilgili bir hata mesajı yayınlanacaktır. Ekranda yer alan giriş bölümünün kullanılmasının ardından üyelik bilgilerinin forma girilmesi yeterli olacaktır. Böylece direk ekranda kişilerim SSK hizmet dökümü yayınlanır.

4B Hizmet Bilgisi

Aynı şekilde 4B hizmet bilgisi de alınabilir. Bunun için seçilmesi gereken hizmet ise şöyedir;

Yayınlanan bilgilerin incelenmesinin ardından ise kişilerin sigorta konusundaki tüm ihtiyaçları karşılanmış ve gerekli olabilecek tüm bilgiler ekranda yer almış olur. Tüm sigortalılar sunulan imkandan yararlanabilir.

Yayınlanma Tarihi:09:35,