Sözcü Plus Giriş

SSK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

SSK hizmet dökümü sorgulama yapmak için e devlet şifresi ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. SSK hizmet dökümü almak için tıklayınız.

Güncellenme: 13:37, 25/03/2016
SSK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

Pek çok insan SSK hizmet dökümü sorgulama işlemi yapmak bu sayede de primlerini hesaplamak istiyor. Ama bunun için öncelikle SGK'ya gitmeli ve uzun kuyruklarda 10 dakika bile sürmeyecek bir işlem için beklemek zorunda kalıyordu. Ama artık internet üzerinden de kolay bir şekilde primlerinizi öğrenebilir, SGK gün sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için eskiden e-devlet şifresine ihtiyacınız vardı ama artık şifresiz işlemler ile bu sorgulama çok daha kolay bir hal aldı. Esgm-sgk.com blog sitesindeki SSK gün sorgulama yazısında belirtildiği gibi hizmet ekranı şöyledir;

E Devlet Resmi Sitesinden SSK Hizmet Dökümü Almak İçin Tıklayınız

İnternet Üzerinden SSK prim sorgulama

Siz de ne zaman emekli olurum diye merak ediyorsanız o zaman hemen primlerinizi kontrol edin ve hesaplama yapın. SGK gün sorgulama işlemini internet üzerinden yapmak istiyorsanız o zaman sadece Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Numarası bunun için yeterli olacaktır. Bunun yanında girmeniz gereken bilgi e devlet şifresidir. Sskhizmetdokumu.net sitesindeki SSK hizmet dökümü sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler kolay bir şekilde üyelik üzerinden sorgulama yapabilir.

Bu bilgiler sayesinde kolay bir şekilde SSK prim sorgulama işleminizi güvenli bir ortamda halledebilirsiniz. Bu internet hizmetleri SGK tarafından desteklendiği için buradan alacağınız bilgiler her zaman nettir ve doğrudur. Hatta buradan almış olduğunu bilgilerin çıktıları da resmi evrak görevini üstlenmektedir. Bu nedenle de SSK prim sorgulama işlemlerini kuruma giderek yapmaktansa birkaç dakika içerisinde internet üzerinden halletmek çok daha büyük bir avantaj sağlayacaktır. Aynı zamanda bu site üzerinden işvereninizin de ne kadar prim yatırmış olduğunu, ne zaman yatırmış olduğunu görüntüleyebiliyorsunuz.

Yayınlanma Tarihi:10:16,