SSK Prim Sorgulama İle Toplam SGK Primlerinizi Öğrenin

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan hizmetler sayesinde SSK prim sorgulama yapılabilir ve prim konusundaki güncel durum takip edilebilir.

SSK Prim Sorgulama İle Toplam SGK Primlerinizi Öğrenin

SSK prim sorgulama hizmetleri internet üzerinden sunulmakta ve aynı zamanda kişilerin kolay bir şekilde bilgi alması sağlanmaktadır. Bu açıdan konu ile ilgili isteyen herkes internet aracılığıyla ihtiyaçlarını karşılamaya imkanlara sahiptir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan hizmetlerde kişilerin e devlet aracılığı ile işlem yapması mümkündür ve bu nedenle e devlet üzerinden yapılacak işlemler için üyelik gerekmektedir. Esgm-sgk.com sitesinde yer alan SSK prim sorgulama yazısında da belirtildiği üzere hizmet ekranı şöyledir;

E Devletten SSK Prim Sorgulaması Yapmak İçin Tıklayınız

SSK Prim Sorgulama

Üyeliği bulunan kişiler direk e devlet sistemine giriş yaparak SSK prim sorgulama işlemlerini yapmaya başlayabilir. SSK prim sorgulaması sırasında kişilere sadece üyeliği ihtiyacı olacaktır. Bu bakımdan üyelik girişi yapıldıktan sonra işlemler çok kolay bir şekilde tamamlanması ve kişiler istediği bilgiler öğrenebilmektedir. SSK prim sorgulama işlemleri için kişilerin sigorta hizmet dökümü ulaşması gerekir. Sigorta hizmet dökümünde sigorta başlangıcı itibariyle tüm bilgiler yer aldığından dolayı kişiler SSK sorgulama olarak sigorta başlangıç tarihi itibariyle inceleme yapabilmesi ve bu bakımdan tüm detaylara erişim sağlaması mümkündür.

Sorgulama.biz.tr sitesinde yer alan SSK gün sorgulama yazısında da belirtildiği gibi hizmet dökümü alan kişiler sigorta ile ilgili başka detaylara de erişim sağlama imkanına sahiptir ve sadece SSK prim sorgulama için değil diğer sigorta işlemleri için de hizmet dökümü alınabilir. Sunulan hizmetler ücretsiz olduğu gibi üyelik bilgilerini sisteme giriş yapan kişiler istediği zaman sigorta incelemesi yapabilme imkanına sahiptir. Aynı zamanda kişilerin emeklilik için hesaplama yapabilmesi adına prim bilgilerine ihtiyacı olacağından dolayı hem yıl yıl prim bilgileri hem de toplam SGK primlerinin öğrenilmesi sunulan hizmetler sayesinde mümkün olmaktadır. İnternet aracılığıyla yapılan işlemlerde kişilerin herhangi bir ödeme yapmasına gerek kalmadığı gibi aynı zamanda e devlet mobil uygulaması da kullanılabilir. E devlet aracılığıyla sunulan mobil uygulamalar sayesinde kişiler belirtilen hizmetler aracılığıyla SSK prim sorgulama yapabilir ve ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...