Sözcü Plus Giriş

SSK Prim Sorgulama ile Toptan SGK Prim Öğrenme

SSK prim sorgulama yaparak toplam SGK prim sayısı öğrenilebilir. SSK prim sorgulama işlem detayları haberimizde.

Güncellenme: 16:03, 07/03/2016
SSK Prim Sorgulama ile Toptan SGK Prim Öğrenme

Sigortası bulunan kişilerin sigortalarına iş karşılığında her ayın sonunda prim ödemesi yapılır. İşveren tarafından yapılan ödemede kişilerin çalıştığı mesailer, çalışılan gün ve alınan maaş gibi tüm detayların eksiksiz bir şekilde yatırılması gerekir. Bu tür durumlar için detaylı bilgi almak isteyen kişiler ise internet üzerinden SSK prim sorgulama yapabilir. SSK prim sorgulama yapılması için e devlet kullanılmalıdır. Sskprimsorgulama.net sitesindeki SSK prim sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişielr e devlet üzerinden 4A hizmet dökümü alarak kolay bir şekilde istedikleri bilgilere ulaşabilir. E devlet üzerinden işlem yapmak isteyenlerin resimdeki hizmeti seçmesi gerekir.

Resimde görüşen hizmetin seçilmesinin ardından sistem tarafından kişilerin 4A hizmet dökümü ekranda yayınlanır. Yayınlanan bilgiler arasında primden gün bilgisine kadar tüm detaylar yer alır. Bu sayede inceleme yapan kişiler SSK prim sorgulama sonuçları üzerinden ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri öğrenebilir. Esgm blog sitesindeki SSK sorgulama yazısında kişilerin sigorta sorgulamaları için aynı ekranı kullanması gerektiği belirtilir. Bu bakımdan kişilerin sadece SSK prim sorgulama için değil, sigorta ile ilgili tüm konularda online olarak belirtilen hizmet ekranını kullanması yeterlidir.

Sigorta için inceleme yapan kişilerin eksik bir ödemenin yapılıp yapılmadığına dikkat etmesi gerekir. İşveren tarafından bu tür ihmallerin yapılması bir suç teşkil ederken, işçinin tüm hakları işveren tarafından sağlanmalıdır. İşçi tarafından yapılan suiistimallerde de ayın şekilde işveren hakları önemlidir ve bu konuda iki taraf için de bazı düzenlemeler yapılarak yasalar, mevzuatlar oluşturulmuştur. Bu veriler ışığında işlemler düzenlenerek olası anlaşmazlıklar da çözülebilir.

Yayınlanma Tarihi:08:50,