Sözcü Plus Giriş

Sigortalılar tarafından yapılacak sigorta işlemlerinde SSK sorgulama hizmetleri olarak adlandırılan hizmetlerden yararlanılmalıdır. E devlet aracılığı ile sunulan sigorta hizmetleri sayesinde sigortalılar kolay bir şekilde sigorta bilgilerini öğrenerek, online olarak işlem yapabilmektedir. SSK sigorta sorgulama işlemleri için e devlet üyeliğinin olması zorunludur. Bu nedenle de kişilerin yapacağı işlemlerde e devlet üyeliği ile sisteme erişim sağlaması ve ardından SSK sigorta sorgulama yapması gerekmektedir. E-devlet.biz sitesinde yer alan SSK hizmet dökümü yazısında da belirtildiği üzere hizmet ekranı şöyledir;

E Devletten SGK Hizmet Dökümü Almak İçin Tıklayınız

SSK Hizmet Dökümü

Esgm blog sitesinde yer alan SSK sorgulama yazısında da belirtildiği gibi SSK sigorta sorgulama için 4A hizmet dökümü yeterli olacaktır. Hizmet dökümü aracılığı ile alınacak bilgiler sayesinde kişiler SSK sigorta sorgulama kapsamında öğrenmek istediği bilgileri öğrenebilecektir fakat SSK sigorta sorgulama sadece sigorta döküm üzerinden öğrenilecek bilgilerden sınırlı değildir. Sorgulama kapsamında yapılabilecek tüm işlemlere karşı, e devlet üzerinden hizmetlerde sunulmuş durumdadır. Bu açıdan SSK sorgulama için 4A sigorta kategorisinde yer alan hizmetlerden yararlanılmalıdır. Böylece 4A sigortasına karşı, tüm detaylara ulaşabilir ve bilgi sağlayabilirsiniz.

SSK sigorta sorgulama işlemlerinde herhangi bir ücret verilmemektedir. Bu bakımdan istenildiği zaman hizmetlerden yararlanılması ve bilgi alınması mümkündür. Tüm sigortalılar tarafından yapılacak işlemlerde üstelik ek bir bilgi girilmesine dahi gerek yoktur. Böylece sadece yayınlanan hizmetlerin seçilmesi ile birlikte hizmete dair bilgiler görülebilir durumdadır. Kişilerin sigorta konusunda kolay bir şekilde işlem yapabilmesi ve herhangi bir zorluk yaşamaması adına sigorta hizmetleri içi böyle bir yöntem getirilmiştir. SSK sorgulama noktasında sizler de belirtilen adımları takip edebilir ve sigorta ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz. Emeklilik hesaplama gibi işlemleri yapacak kişiler için de SSK sorgulama yapılması önemlidir.