Reklamsız Sözcü

SSK Sorgulama İşlemlerini E Devletten Nasıl Yapabilirsiniz?

SSK sorgulama işlemleri ile sigorta üzerinden yapılan işlemler takip edilebilmektedir. SSK sorgulama konusunda e devlet tercih edilmelidir.

android-time 08:42
SSK Sorgulama İşlemlerini E Devletten Nasıl Yapabilirsiniz?
SSK sorgulama işlemleri ile sigorta üzerinden yapılan işlemler takip edilebilmektedir. SSK sorgulama konusunda e devlet tercih edilmelidir.

SGK tarafından oluşturulan sigorta sorgulama hizmetleri sayesinde sigortalılar, güncel prim ve gün bilgilerini öğrenebilmektedir. Bu açıdan kişilerin bilgi alması için kurumlara gitmesine gerek kalmadan direk e devlet üzerinden sunulan SSK sorgulama hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Yapılan işlemlerde herhangi bir ücret alınmadığı için kişilerin istediği zaman SSK sigorta sorgulama hizmetlerinden yararlanması mümkündür. Sskhizmetdokumu.net sitesindeki SSK hizmet dökümü sorgulama başlıklı yazıda da anlatıldığı gibi seçilmesi gereken hizmet ekranı şöyledir.

E Devlet Şifresiyle SSK Sorgulama

SSK sigorta sorgulama konusunda e devlet üzerinden sunulan hizmetler gerekli desteği sunmaktadır. Bu açıdan SSK sigorta sorgulama yapmak isteyen kişiler kolay bir şekilde e devlet üzerinden işlemlerini yapabilmektedir. Fakat SSK sigorta sorgulama hizmetlerine erişim sağlanmadan önce ilk olarak üyelik girişi yapılmalıdır. E devlet üyelik giriş yaptıktan sonra herhangi bir sorun yaşanmadan sigorta bilgileri üzerinden inceleme yapılabilir. Yapılan bu SSK sorgulama sayesinde kişilerin sigorta konusundaki son işlemleri inceleyerek kontrol etmesi de oldukça kolaydır. Esgm blog sitesindeki SGK sorgulama yazısında belirtildiği gibi üyelik girişi çok önemlidir ve kişilerin üyelik girişi yapabileceği ekran şöyledir;

Sigorta konusunda bilgi alındıktan sonra emeklilik gibi konularda da hizmetler üzerinden işlem yapılabilmektedir. Emeklilik sorgulama işlemlerinde kişilerin sigorta prim bilgileri gerekli olduğu için SSK sigorta sorgulama sonrasında direk sigorta ve emeklilik ile ilgili işlemler yapılabilmektedir. Bu açıdan kişilerin sigorta ile ilgili tüm işlemlerinde online hizmetler yardımcı olmakta ve kurumlar gidilmesine gerek kalmadan işlemlerin online olarak yapılması sağlanmaktadır. İlgili hizmetlerden ve SSK sigorta sorgulama imkânından sizler de yararlanabilirsiniz. Sigorta konusunda tüm yapılan işlemler kayıt altında olduğundan dolayı ilk sigorta açılış tarihinden itibaren sigorta takibi yapılabilmektedir

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:1407.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more