SSK Sorgulama İşlemlerini E-devlet’ten Yapabilirsiniz

SSK sorgulama yapmak isteyenlerin sigorta takibi için e devlet üzerinden sunulan SSK sorgulama hizmetinden yararlanması gerekmektedir.

SSK Sorgulama İşlemlerini E-devlet’ten Yapabilirsiniz

SSK sorgulama gibi işlemlerde kişilerin e devlet üzerinden sunulan SSK sorgulama hizmetlerinden yararlanılması yeterlidir. Sigorta konusunda yapılabilecek tüm işlemler e devlet üzerinden kullanıma sunulduğu için kişilerin e devlet üzerinden işlemlerini yapması gerekmektedir. Zorunlu olarak tutulan bu yöntem kapsamında kişilerin üyeliğe de sahip olması gerekmektedir. Üyelik olduktan sonra SSK sorgulama gibi işlemlerin yapılması oldukça kolaydır. Ssk.com.tr sitesinde yer alan SSK sorgulama yazısında da belirtildiği üzere hizmet ekranı şöyledir:

E-DEVLET PLATFORMUNDA SGK (SSK) SORGULAMA VE HİZMETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

sgk-sorgulama-660x358.jpg" alt="SGK Sorgulama" width="660" height="358"/>
E-devlet.biz sitesinde yer alan SSK hizmet dökümü yazısında da belirtildiği gibi SSK sorgulama işlemlerinde üyelik girişi sonrasında 4A hizmet dökümüne tıklanması SSK prim sorgulama için yeterli olacaktır. Bu açıdan kişilerin döküme ulaşması sonrasında SSK prim sorgulama için yapması gereken başka bir işlem bulunmamaktadır. SSK prim sorgulama dışında kişilerin sigorta konusunda merak ettiği diğer bilgiler için de aynı adımları takip etmesi gerekmektedir. Hizmet dökümü sigorta ile ilgili farklı bilgileri sunduğu için herhangi bir sorun yaşanmadan bilgi alınabilmektedir.

SSK prim sorgulama yapıldıktan sonra ekranda yer alan bilgiler kapsamında kişiler kolay bir şekilde işlemlerini yapacaktır. Öğrenilecek bilgilere göre kişilerin primlerinde herhangi bir eksik olup olmadığı, hangi aylarda ne kadarlık bir prim ödemesinin yapıldığı, prim ödemeleri kapsamında kişilerin toplam sahip olduğu prim miktarı gibi tüm detaylara ulaşılacaktır. Kişilerin emekli olması için gerekli prim sayısını doldurması zorunlu olduğu için dönem dönem yapılacak SSK prim sorgulama işlemleri ile birlikte primin ne kadar olduğu takip edilebilecektir. Bu açıdan sadece bilgi almak için değil, güncel emeklilik hesaplamaları için de online olarak SSK prim sorgulama yapılabilir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...