Öğretmen ataması: MEB Şubat Ataması Kontenjanları 2016 yayınladı

Şubat ataması kontenjanları, MEB tarafından yayınlandı. MEB Şubat dönemi öğretmen ataması kontenjanları tüm listesi ve başvuru şartları haberimizde.

Öğretmen ataması: MEB Şubat Ataması Kontenjanları 2016 yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı, Şubat döneminde atanacak öğretmenlerin kontenjanlarını açıkladı. Şubat ataması kontenjanları, MEB tarafından yapılan öğretmen ataması duyurusu ile açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamasına ilişkin branş dağılımını bakanlığın internet sayfasından yayınladı. Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB) önümüzdeki ay ataması yapılacak 30 bin öğretmenin branş dağılımını açıkladı. Şubat ataması kontenjanları açıklamasına göre en fazla öğretmen ataması; sınıf, İngilizce ve din kültürü ahlak bilgisi öğretmenliği için yapılacak.

MEB Şubat Dönemi Öğretmen Ataması Duyurusu Tamamı İçin Tıkla

ŞUBAT ATAMASI KONTENJANLARI 2016

Yapılan duyuruya göre en fazla öğretmen alımı yapılacak branşlar şöyle:

Bilişim Teknolojilerin 1208
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2818
Fen Bilimleri/Fen ve Teknolojileri 1406
İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2014
İngilizce 3124
Matematik 1052
Okul Öncesi 1830
Rehberlik 1620,
Sınıf öğretmenliği 3292
Türk Dili ve Edebiyatı 1050
Türkçe öğretmenliği 1511

En az öğretmen alımı ise 1′er kişiyle Biyomedikal Cihaz Teknolojileri, Gemi Yapımı/Gemi Donatım, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Hayvan Sağlığı/Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı/Hayvan Sağlığı, Sanat ve Tasarım/Plastik Sanatlar alanlarında olacak.

ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURULARI İÇİN DİKKAT!

Adaylar, atama sayfasındaki “ilk atama”,”yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama” ve milli sporcuların ataması” şeklinde düzenlenmiş atama çeşidini seçmek suretiyle http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki elektronik başvuru formunu kullanarak 2-8 Şubat 2016 arasında başvurularını yapabilecekler.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...