Sözcü Plus Giriş

Taksim canlı yayın izle: İstiklal’de patlama: 1’i terörist 5 ölü 36 yaralı

Beyoğlu İstiklal Caddesi Balo sokakta canlı bomba patlaması gerçekleşti. Sivilleri hedef alan hain terör saldırısında 1'i terörist 5 kişi yaşamını yitirdi.

Güncellenme: 16:53, 19/03/2016
Taksim canlı yayın izle: İstiklal’de patlama: 1’i terörist 5 ölü 36 yaralı

13 Mart Pazar günü Ankara Kızılay’daki canlı bomba patlamasının ardından İstanbul Taksim’de de canlı bomba patlaması gerçekleşti. Patlamada sivil halk hedef alınırken 1’i terörist 5 kişi yaşamını yitirdi, 36 kişi ise yaralandı.

Beyoğlu'nda İstiklal Caddesi'nde canlı bomba saldırısı düzenlendi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. İstiklal Caddesi Balo Sokak'ta düzenlenen saldırıda, İstanbul Valisi'nin açıkladığı bilgilere göre biri canlı bomba olmak üzere 4 kişi hayatını kaybetti, 7′si ağır 36 kişi de yaralandı.

Patlama saat 10.55 sıralarında, İstiklal Caddesi'ndeki kaymakamlık binası yakınlarında meydana geldi. Polis, İstiklal Caddesi'ne çıkan yolları yaya ve araç trafiğine kapattı.

HÜKÜMETTEN İLK TEPKİ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Ordu'da yaptığı konuşmasında terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaparak “İstiyorlar ki vatandaş evinden çıkamaz hale gelsin. Hayır, ne yaparlarsa yapsınlar teröre alışmayacağız. Terörü kanıksamayacağız” dedi.

Yayınlanma Tarihi:13:02,