Trabzon Beşiktaş maçı ne zaman oynanacak? Ne zamana ertelendi?

Trabzonspor Beşiktaş maçı ne zaman oynanacak? TFF, ertelenen Trabzonspor Beşiktaş maçının ne zaman oynanacağına dair açıklama yaptı.

Trabzon Beşiktaş maçı ne zaman oynanacak? Ne zamana ertelendi?

Trabzonspor Beşiktaş arasında dün oynanması planlanan Süper lig maçı, yoğun kar yağışı nedeniyle iptal edildi. Kural gereği bu durumda ertelenen maçın ertesi gün oynanması gerekir. Peki Trabzonspor Beşiktaş maçı bugün oynanacak mı? TFF, Trabzonspor Beşiktaş maçı için ne karar verdi? Ne zamana erteledi?

Türkiye Futbol Federasyonu, Trabzonspor Beşiktaş maçı için yaptığı yazılı açıklama ile maçın ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. TFF, Trabzonspor Beşiktaş maçının oynanacağı kesin tarihi belirledikten sonra açıklama yapacaklarını söylediler. Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinden Trabzonspor Beşiktaş maçı için yaptığı yazılı açıklama şöyle;

“Karşılaşmanın oynanacağı Trabzon'daki Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda yaşanan elverişsiz hava ve saha koşulları, yapılan temizleme çalışmalarına rağmen yoğun kar yağışının devam etmesi, bu koşulların yarın da devam edecek olması ve iki kulübümüzün hafta içi oynayacakları Ziraat Türkiye Kupası müsabakaları göz önünde bulundurularak; maçın hakemleri ile temsilcilerinin de görüşleri alınarak tatil edilen karşılaşma, Federasyonumuz tarafından belirlenecek ileri bir tarihte oynanacak.”

BEŞİKTAŞ’IN TFF’DEN İSTEDİĞİ MAÇ TARİHLERİ

Konu ile ilgili açıklama yapan Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Metin Albayrak ertelenen Mersin İdman Yurdu maçını 3 Şubat, Trabzonspor maçını da 18 Şubat tarihinde oynamak istediklerini belirtti. Teknik Direktör Şenol Güneş ile dün akşam bir toplantı gerçekleştirdiklerini ve bu tarihlerin kendileri açısından en uygun olan günler olduğunu ifade eden Albayrak, Futbol Federasyonu’nun maçları bu tarihte oynatacağına inandığını açıkladı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...