Sözcü Plus Giriş

Trafik Cezası Erken Ödeme İndirimi

Trafik cezası erken ödeme cezanın daha az bir şekilde ödenmesini sağlamaktadır. Trafik cezası erken ödeme kriterleri ve işlemleri haberimizde.

Güncellenme: 16:15, 07/03/2016
Trafik Cezası Erken Ödeme İndirimi

Trafik cezası alan kişilerin işlemlerini internet üzerinden yapabilmesi sağlanmıştır. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet vergi dairesi aracılığı ile yapılan işlemler sayesinde kişilerin trafik cezası erken ödeme yapması dahi mümkün durumdadır. Bu bakımdan sizler de sunulan imkanlardan yararlanarak kolay bir şekilde gerekli yasal yükümlülükler yerine getirilebilir. Trafikcezasorgulama.net sitesindeki trafik cezası sorgulama yazısında belirtildiği gibi EGM üzerinden yapılan işlemlerde yararlanılması gereken hizmet şöyledir;

Trafik cezası erken ödeme yapılması için kişilerin 15 günlük bir süresi bulunmaktadır. Ceza tebliğ edildikten sonraki 15 gün içerisinde ödemenin yapılması halinde erken ödeme kapsamında işlemler yapılan ve kişiler cezaların yüzde 25'lik bölümünü daha az ödeme şansına sahip olmaktadır. Bu bakımdan kişilerin ceza erken ödeme yaparak cezalarını ödemesi çok daha karlı olur. Ceza alan kişilere posta yolu ile cezalar tebliğ edildiği için süre cezanın eve postanın gelmesinin ardından başlamaktadır.

Fakat trafik cezalarının öğrenilmesi için trafik cezası sorgulama hizmetleri sunulduğundan dolayı kişiler tebligatı beklemeye gerek kalmadan online olarak cezasının olup olmadığını öğrenebilmektedir. Gib blog sayfasında yer alan trafik ceza ödeme yazısında belirtildiği gibi GİB üzerinden de işlem yapılarak bilgi alınabilir. Bu konuda ise GİB motorlu taşıtlar seçeneği seçilmelidir.

Tebligat gelse de gelmese de online olarak ceza bilgisini öğrendikten sonra ödeme adımlarına geçiş yapılabilir. Bu bakımdan ceza erken ödeme imkanından online olarak yapılan ceza ödeme işlemlerinde de yararlanılması mümkündür. İnternet üzerinden yapılan trafik cezası ödemesi ile kurumlar üzerinden yapılan ceza ödeme işlemlerinde herhangi bir fark bulunmadığından dolayı kişiler online trafik cezası erken ödeme yapabilir. Ayrıca e devlet üzerinden sunulan trafik uygulamaları sayesinde ceza sorgulama hizmetlerinde e devletin de kullanılabilir durumda gelmiştir.

Yayınlanma Tarihi:09:41,