Sözcü Plus Giriş

Trafik Cezası Gecikme Zammı Ve Faizi

Trafik cezası alan kişilerin cezalarını ödemesi halinde trafik cezasına gecikme zammı ve faizi eklenmektedir. Trafik cezası sorgulama detayları haberimizde.

Güncellenme: 15:53, 07/03/2016
Trafik Cezası Gecikme Zammı Ve Faizi

Trafik cezaları da diğer resmi ceza ve borçlar gibidir. Kişilerin cezasını ödememesi halinde cezaya gecikme zammı ve faizi eklenmektedir. Buna karşın erken ödeme ile birlikte kişilerin daha az ceza ödemesi de sağlanmaktadır. Bu konuda kişilerin trafik cezası aldıktan sonra 15 gün içerisinde ödeme yapması yeterlidir. Fakat 15 günün geçmesi sonrasında kişilerin ödeyeceği ceza miktarı tamdır. Eğer kişiler belirtilen süreler içerisinde ödeme yapmazsa, cezaya gecikme işlemleri uygulanır. Aracsorgulama.net sitesindeki trafik cezası sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler cezaların güncel durumunu görerek, cezanın olup olmadığı ya da faizler ile birlikte cezanın ne kadar olduğunu öğrenebilir.

Trafik cezası sorgulama işlemlerinde GİB ve EGM sisteminin yanı sıra artık e devlet de kullanılabilir olduğundan dolayı kişiler e devlet üzerinden de trafik cezası sorgulaması yapabilir. Kişilerin internet üzerinden yapabileceği diğer bir işlem de sorgulamanın yanında araç sorgulama sitesinde yer alan trafik cezası ödeme yazısında belirtildiği gibi ödemedir. Trafik cezasını GİB üzerinden sorgulayan kişiler aynı zamanda ceza ödeme imkanına da sahiptir.

Cezasını bir süre boyunca ödemek istemeyen kişiler ise online olarak trafik cezası gecikme zammı ve faizi hesaplaması yapabilir. Trafik cezası gecikme zammı ve faizi hesaplaması işlemlerinde kullanılan resmi ekran resimdeki gibidir;

İlgili sayfaya giriş yapan kişiler tüm vergi ve cezalar için gecikme zammı ve faizi hesaplaması yaparak bilgi alabilir. Sizler de trafik cezalarınızın ne kadar olabileceğini trafik cezası gecikme zammı ve faizi hesaplaması yaparak öğrenebilirsiniz. Sistem ücretsiz olduğundan dolayı herkes rahatlıkla kullanabilir.

Yayınlanma Tarihi:09:34,