Sözcü Plus Giriş

Araç sahipleri tarafından yapılacak ceza sorgulama sayesinde güncel tüm cezalar hakkında bilgi alınabilir. Ücretsiz bir şekilde yapılacak trafik cezası sorgulama işlemlerinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan uygulamanın kullanılması ile birlikte EGM trafik cezası sorgulama işlemleri sonuçlandırılacaktır. EGM trafik cezası sorgulama sonuç sayfasına göre ise kişilerin cezalar hakkındaki tüm detaylara ulaşması ve gerekli bilgileri alması mümkün olacaktır. Sizler de sunulan EGM trafik cezası sorgulama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Gib.biz.tr sitesinde yer alan trafik ceza sorgulama yazısında belirtildiği gibi ceza sorgulama ekranı şöyledir;

EGM’NİN TRAFİK CEZASI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Trafik Cezası Sorgulama Kişiler sorgulama sonrasında itiraz konusunda karar vermelidir. Karar verildikten sonra kişilerin bu konuda gerekli prosedürleri takip etmesi yeterlidir. Böylece kişiler herhangi bir sorun yaşamadan itiraz edebilir. İtiraz edilmeyecek durumlarda ise Aracsorgulama.net sitesinde yer alan trafik cezası ödeme yazısında belirtildiği gibi ödeme işlemleri yapılmalıdır.

Araç alım ve satım işlemlerinde araçlar çeşitli durumlar için incelenmektedir. Bu bakımdan trafik cezası olan araç satılır mı sorusuna da bu şekilde yanıt verilebilmektedir. Araç alım ve satım işlemlerinde anlaşan taraflar ilk olarak notere giderek satış işlemlerini başlatması gerekmektedir. Noter yapılacak olan işlemlerin ardından ise araç satım işlemleri gerçekleştirecek ve araç yeni sahibi üzerine kaydedilecektir. Genel program bu şekilde olan araç alım ve satım işlemlerinde herhangi bir şekilde cezası bulunan araçların satılması da mümkün olmayacaktır.

Trafik cezası olan araç satılır mı noktasında vatandaşların cezalarını ödemeden araçları satması mümkün değildir. Bu nedenle araçları satmadan önce araçlar üzerinde herhangi bir ceza olup olmadığını öğrenmek için EGM trafik cezası sorgulama yapmanız ve varsa önce cezanızı ödemeniz gerekir. Böylece rahat bir şekilde aracınızı satabilir ve herhangi bir sorun yaşamadan tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.