Sözcü Plus Giriş

UYAP Vatandaş Girişi Ve Mahkeme Sorgulama İşlemleri

UYAP aracılığı işlem yapmak isteyenler için UYAP vatandaş girişi bölümü oluşturulmuştur. İlgili giriş seçeneği ile ilgili detaylar haberimizde.

Güncellenme: 15:46, 07/03/2016
UYAP Vatandaş Girişi Ve Mahkeme Sorgulama İşlemleri

Kişilerin adli durumlar ile ilgili bilgi alabildiği UYAP sayesinde ihtiyaç duyulduğu anda mahkeme bilgilerine kadar detaylara sahip olunabilir. Sorgulama blog sitesindeki mahkeme dosya sorgulama yazısındaki gibi kişiler e devlet dışında UYAP üzerinden de güncel bilgileri öğrenebilmektedir. Bu bakımdan sizler de sunulan online hizmetlerden yararlanarak kolay bir şekilde bu konudaki ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Kişilerin UYAP girişi sonrasında detaylı bir yöntemi paneline erişmesi, yapılan işlemlere göre seçim yapmasını sağlamaktadır. Sorgulama.biz.tr sitesindeki UYAP vatandaş girişi yazısındaki gibi işlem yapılan ekran şöyledir;

UYAP girişi yapan kişielr resimdeki ekrana erişir. Resimde de görüldüğü üzere kişilerin yapabildiği tüm işlemler menü üzerinde sıralanmış durumdadır. İhtiyaca göre menü üzerinden seçimler yapılarak güncel bilgiler öğrenilebilir. Kişilerin UYAP girişi konusunda e devlet portalı üyeliğini kullanması gerektiği de unutulmamalıdır. Giriş ekranında kişilere 4 farklı giriş seçeneği sunulurken, bu seçenekler arsında en kolay yöntem e devlet girişidir. Diğer seçenekler ise mobil imza ya da elektronik imzadır. Diğer giriş seçeneklerine sahip kişiler e devlet dışında ilgili seçimleri de tercih edebilir.
Belirtilen seçenekler dışında sisteme giriş yapılması mümkün değildir. Bu tür durumlarda kişiler e devlet üyeliği almalıdır. Üyelik alınması için getirilen son seçenek bankaların online üyelik sistemlerinin kullanılabilmesidir. Bu seçeneği kullanarak PTT'den şifre almanıza gerek kalmadan e devlet girişi yapabilmeniz mümkündür. Bu açıdan giriş için üyeliği bulunmayan kişiler dahi sunulan bu yenilik sayesinde sisteme erişim sağlama hakkı elde etmektedir. Sizler de bu sayede tüm bilgilerinizi ve adli durumunuzu takip etme şansını online olarak elde edebilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi:11:09,