Reklamsız Sözcü

Yargıtay Dosya Sorgulama ve Mahkeme Dava İşlemleri

Yargıtay dosya sorgulama işlemlerini yapan kişiler Yargıtay’daki dosyalarının takibini yapabilir. Yargıtay dosya sorgulama işlem detayları haberimizde.

android-time 13:25
Yargıtay Dosya Sorgulama ve Mahkeme Dava İşlemleri
Yargıtay dosya sorgulama işlemlerini yapan kişiler Yargıtay’daki dosyalarının takibini yapabilir. Yargıtay dosya sorgulama işlem detayları haberimizde.

İnternet üzerinden adli durumlar hakkında bilgi alınabilen çeşitli hizmetler oluşturulmuştur. Kişilerin kolay bir şekilde bilgi alabilmesi adına sunulan bu hizmetlerden yararlanması yeterlidir. Sorgulama blog sitesindeki mahkeme dosya sorgulama yazısında belirtildiği gibi mahkeme sorgulama gibi farklı uygulamaların da olduğu adli sorgulamalar arasında Yargıtay dosya sorgulama da yapılabilir. Bu bakımdan dosyanın bulunduğu adli merciye göre online olarak hizmetlerden yararlanılabilir. Yargıtay dosya sorgulama işlemleri için kullanılması gereken sayfa ise şöyledir:

 

Esgm sitesindeki Yargıtay dosya sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişiler Yargıtay dosyaları için resimde görülen dosya sorgulama bölümünü kullanmalıdır. Bu bölümün tıklanmasının ardından sistemde 4 farklı seçenek daha görülür. Bu bölüm ise şöyledir:

Bu ekranda kişiler ellerinde bulunan bilgilere göre seçim yapmalıdır. Yapılan seçimlere göre kişilerin dosya bilgilerine erişim sağlaması için farklı bilgiler istenir. Bu konuda örnek bir sorgulama sayfası ise şöyledir:

Seçimlerin ardından ekranda yer alan formun doldurulması ile kişiler kolay bir şekilde işlemlerini sürdürebilir. Online olarak sunulan bu hizmetlerin hiçbirinde ücret alınmaz. Böylece kişiler dilediği gibi hizmetlerden yararlanarak adli durumunu kontrol edebilir. Kişiler sorgulama yaptıktan sonra ilgili dosyalara ait farklı detaylara ulaşabilir. Böylece dosya üzerinden sorgulama yapmak ve bilgi almak oldukça kolaydır. Sizler de sunulan hizmetlerden yararlanmak adına bu tür hizmetleri kullanabilirsiniz.

Sorgulama alanlarında kişilerin dosyalarına ulaşılması adına dosya ve kimlik bilgileri istenir. Bilgilerin doğru bir şekilde girilmesinin ardından sistem tarafından dosya bilgileri ekranda yayınlanır. Bu açıdan kişiler girdiği bilgilerin doğruluğundan emin olmalıdır. Böylece herhangi bir hatanın alınması da söz konusu olmaz

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5507.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more