Sözcü Plus Giriş

Yeşil Deniz 67. yeni bölüm fragmanı: Süleman ile Sibel boşanacaklar mı?

Yeşil Deniz yeni bölüm fragmanı yayınlandı. İsmail ile Yakut arasındaki soğukluk devam ederken Sibel - Süleman cephesinde yeni gelişmeler var.

Güncellenme: 10:48, 29/03/2016
Yeşil Deniz 67. yeni bölüm fragmanı: Süleman ile Sibel boşanacaklar mı?

Yeşil Deniz yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Dizinin son bölümünde Süleman, canı pahasına Haşim’in intikam almak için kaçırdığı Sibel’i kurtarmıştı. Bu hareketi Sibel’in Süleman’a bakışını değiştirmişti. Hafize annenin fenalaştığı ve hastaneye götürüldüğü sahnede Süleman ile Sibel’in aralarının düzeldiği görülüyor. Emine ise Hafize anneye Sibel ile Süleman’ın gerçekte evli olmadıklarını, zaten olmayan birşeyi bitirdiklerini söylüyor. Diğer yandan İsmail ile Yakut’un arası halen bozuktur. Yakut, İsmail’e geri döenecek mi yoksa Feridun’un teklifine evet diyecek mi?

YEŞİL DENİZ NEDİR? YEŞİL DENİZ’İN HİKAYESİ NEREDE GEÇİYOR?

Doksanlı yıllarda bir Ege kasabası hayal edin. Sıcak samimi insanların yaşadığı tipik ege evlerini, sokaklarında motosiklet çığlıklarını, traktör seslerini, yol kenarında usul usul otlayan ineklerini, yemyeşil bir denizi andıran ovalarını, mezarlığındaki servilerini, dağlarındaki ağaçlarını ve uzayıp giden incecik yollarını. İşte böyle bir yerdir Yeşilova kasabası. Belediye hoparlöründen 24 saat anonsların yapıldığı, herkesin herkesi tanıdığı ve hakkında dedikodu yapacak kadar malumata sahip olabildiği, bırakın cep telefonlarını henüz normal telefonların bile her evde bulunmadığı; aşkların, komşulukların, arkadaşlıkların en sahici halleriyle yaşandığı sıcacık, sevimli bir yer.

Yeşil Deniz dizisinde belediye anonslarını Macır(H)Ayati yapar, her anonsunda Alpaşa meydanındaki kahvehaneden kahkahalar yükselir. Yeşil Deniz dizisinde yaz geldi mi de bütün kasabalı ovalara, tarlalara doluşur. Büyük bir emek ve mesai isteyen tarla işi bir anda Yeşilova halkının bir numaralı gündemi haline gelir. E ne de olsa yalnızca bir geçim kaynağı değil, aynı zamanda hayatın adıdır bu tarlalar. İyisiyle kötüsüyle, acısıyla tatlısıyla bütün bir hayatı geçirdikleri yerin adıdır.

Peki nedir bu Yeşil Deniz?

Yeşil Deniz kasabalının tarlalara verdiği isimdir. Yeşilova'da deniz yoktur. En yakın deniz arabayla 2-3 saat mesafededir. İki üç saat nedir ki diyeceksiniz ama bir Yeşilovalı için Amerika gibi bir şeydir işte. Bu biraz garibanlıktan böyledir, biraz da yaz aylarının neredeyse tamamının tarlalarda geçmek zorunda olmasından. Yeşil Deniz yazları tatilsizdir, her gün çalışmak zorundasınızdır neredeyse. Bu yüzden onlar için varsa yoksa bir tek deniz vardır. O da Yeşil Deniz. Yeşil Deniz'in dalgaları arasında geçmiştir hayatları ama buna rağmen iyimserliklerini hiçbir zaman kaybetmezler. Bir yandan kurtulmak isterler bu tarlalardan ama bir yandan da kendilerini hiç bırakmasın isterler. Yeşil Deniz aşk gibidir yani bu insanlar için. Hem yaradır, hem de merhem.