Sözcü Plus Giriş

YGS sonuçları ne zaman açıklanacacak? YGS soruları

ÖSYM tarafından gerçekleşen YGS dün yapıldı. Adaylar, artık sınav sorularının ve sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor.

09:07 -
YGS sonuçları ne zaman açıklanacacak? YGS soruları

ÖSYM tarafından gerçekleşen Yüksek Öğretime Geçis Sınavı (YGS)dün yapıldı. YGS’ye giren adaylar “YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ve YGS soru ve cevaplarına ne zaman erişilecek” sorusunun cevabını arıyorlar. Merak edilen bu sorunun cevabı ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile verildi.

YGS SINAV SONUCU İLE SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2 milyon 178 bin 563 aday sınava başvurdu. Adaylar artık “YGS sınav soru ve cevapları ne zaman açıklanacak” sorusunun cevabını ararken onların merak ettikleri bu sorunun cevabı belli oldu. YGS sınav sonuçları 25 Mart'ta, soru ve cevaplar ise bugün açıklanacak.

YGS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM'DEN DUYURU

13 Mart 2016 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (2016-YGS) tüm sınav merkezlerinde sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır. Bu yıl, geçen yıldan farklı olarak YGS soruları ve cevaplarını içeren Master Kitapçık, PDF formatında 14 Mart 2016 tarihinde yayımlanmak üzere bazı gazetelerle bugün saat 14.00'te paylaşılmıştır.

Ancak gazetelere verilen Master Kitapçığın, 13 Mart 2016 Pazar günü öğleden sonra telif haklarına aykırı bir şekilde internet üzerinden bazı adresler ile sosyal medyada da paylaşıldığı tespit edilmiştir.

2016-YGS soru ve cevaplarının yer aldığı Master Kitapçık, 14 Mart 2016 tarihinde ÖSYM internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla sunulur.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more