Sözcü Plus Giriş

YGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite adayları heyecanlı

ÖSYM tarafından 13 Mart Pazar günü yapılan YGS'nin sonuçları ne zaman açıklanacak? Adaylar sabırsızlıkla sonuçların açıklanmasını bekliyor.

Güncellenme: 10:20, 21/03/2016
YGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite adayları heyecanlı

Üniversiteye girişin ilk adımı olan YGS’nin soru ve cevapları yayımlandı fakat henüz sonuçlar açıklanmadı. Üniversite adayları ise sabırsızlıkla “YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak” sorusunun cevabını merak ediyor. Merak ettikleri bu sorunun cevabı belli oldu. İşte o tarih…

YGS SONUÇLARI 25 MART'TA AÇIKLANACAK!

İki aşamalı ve altı farklı oturumdan oluşan üniversite giriş sisteminin birinci aşaması olan YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) adayların temel becerilerini, yorumlama gücünü sorgulayan sınav özelliğini taşıyor.

Adaylar YGS' de 150 baraj puanını geçtiklerinde ise iki yıllık ön lisans ve açık öğretim fakültelerini tercih edebilecekler. ÖSYM, YGS sonuçlarını 25 Mart'ta açıklayacağını duyurdu.

LYS BAŞVURULARI 1 NİSAN'DA BAŞLIYOR!

YGS'ye giren adayların LYS'ye başvuruda bulunabilmeleri için taban baraj puanı ise 180. YGS puan türlerindeki puanlardan en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar isterlerse LYS'lere başvurabilecek. LYS'lere başvurular, 1-14 Nisan 2016 tarihleri arasında yapılacak.