Sözcü Plus Giriş

YGS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? Sabırsız bekleyiş!

ÖSYM tarafından gerçekleşen YGS'nin henüz soru ve cevapları açıklanmadı. Adaylar, "YGS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?" diye sabırsızca bekliyorlar.

15:02 -
YGS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? Sabırsız bekleyiş!

Lise öğrenimini bitiren her öğrencinin hayali üniversite okumaktır. Üniversiteye ilk geçiş ise YGS sınavından geçiyor.Dün yüz binlerce öğrenci üniversiteye geçişin ilk adımı olan YGS sınavına girdiler. Onlar sınava girerken aileleri de heyecandan yerinde duramadılar. Bazıları talihsizlikler yaşayıp sınava giremezken bazıları da hayatlarının en önemli sınavına geç kaldı.

YGS SINAV SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2 milyon 178 bin 563 aday sınava başvurdu. Adaylar artık “YGS sınav soru ve cevapları ne zaman açıklanacak” sorusunun cevabını ararken onların merak ettikleri bu sorunun cevabı belli oldu. YGS sınav sonuçları 25 Mart'ta, soru ve cevaplar ise bugün açıklanacak.

YGS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM'DEN DUYURU

13 Mart 2016 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (2016-YGS) tüm sınav merkezlerinde sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır. Bu yıl, geçen yıldan farklı olarak YGS soruları ve cevaplarını içeren Master Kitapçık, PDF formatında 14 Mart 2016 tarihinde yayımlanmak üzere bazı gazetelerle dünsaat 14.00'te paylaşılmıştır.

Ancak gazetelere verilen Master Kitapçığın, 13 Mart 2016 Pazar günü öğleden sonra telif haklarına aykırı bir şekilde internet üzerinden bazı adresler ile sosyal medyada da paylaşıldığı tespit edilmiştir.

2016-YGS soru ve cevaplarının yer aldığı Master Kitapçık, 14 Mart 2016 tarihinde ÖSYM internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla sunulur.

Son güncelleme: 15:07 14.03.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more