Sözcü Plus Giriş

Sevilla Flamenko Bienali’ne İstanbul’dan destek!

19.Bienal açılışı ünlü Flamenko starı Farruquito'nun flashmob olarak hazırlayıp internete koyduğu ve tüm dünyanın sosyal medya aracılığıyla çalıştığı dans ile 8 Eylül akşam Sevilla'da Plaza de Triunfo'da, şehrin sembolü olan Giralda kulesi ve Sevilla Katedrali yakınında yapıldı.

Emin AVANES
Güncellenme: 00:53, 11/09/2016

Aynı anda, 22 ülkenin 30 şehrindeki dansçıları, flamenko okullarını temsilen kendi ülkelerinde biraraya gelerek dans ettiler ve videolarını sosyal medyada paylaştılar.

flemengo

Dünyadaki en önemli flamenko toplanması’na Türkiye’den de katılım oldu. Kuruculuğunu ve eğitmenliğini Melis Cangüler’in üstlenmiş olduğu Endülüs Kültürü Flamenko Derneği-“Azulmavi” desteği ile ülkemizi temsil etmek üzere bir grup öğrenci bu flashmob için hazırlandı ve İstanbul’dan katıldılar. İstanbul’un sembolik görüntülerinin ve kamera arkası görüntülerinin de olduğu bir video hazırlayarak sosyal medyada paylaştılar.

İLGİLİ HABERŞişli'de Flamenko rüzgarı!Şişli’de Flamenko rüzgarı!

Melis Cangüler önderliğindeki dans ekibi bu önemli etkinlikle hem Flamenko sanatının ülkemizde tanıtılmasına hem de tüm dünyaya bu sanatsal etkinlikle ülkemizin adının duyurulmasına katkıda bulundular.

flemengo

2012 Rafaela Carrasco ve 2014 Pastora Galvan’ın koreografileriyle gerçekleşen Bienal flashmob etkinliği için bu kez efsane dansçı Farruquito destek verdi.

 

flemengo

 

Yayınlanma Tarihi:00:38,