Sözcü Plus Giriş

75. yıla özel konseptler

Kuruluşunun 75. yılını kutlayan, bir segmente adını verecek kadar güçlü marka köklerine sahip Jeep, gelecekteki yeni modelleri hakkında ipuçları taşıyan ve özel modifikasyonlara sahip 7 konsept aracını tanıttı.

Metin KÖKLÜÇINAR
09:02 -
75. yıla özel konseptler

Renegade Commander konsept, 2.4 litrelik Tigershark motorla ve 9 vitesli otomatik geçişli şanzıman kombinasyonuna sahip. Trailcat konsept aracı süperşarjlı 6.2 litrelik HEMI Hellcat V-8 motoru 707 beygir güç üretiyor. Crew Chief 715 konsept aracı 3.6 litrelik bir Pentastar V-6 motorla çalışıyor ve otomatik beş ileri vites özelliğine sahip. Trailstorm konsept aracı ıssız yolları keşfe çıkmaya yönelik ve olağanüstü off-road becerileri, aralarında 37 inçlik lastiklerle kaplı.

Gerçek bir yük beygiri olarak tabir edilen Jeep FC 150 konsept 4.0 litrelik bir PowerTech I-6 ile çalışıyor ve otomatik geçişli 3 vites özelliği taşıyor. Comanche konsept aracı, 2.0 litrelik bir dizel I-4 motorla çalışıyor ve düşük vites serisine ve bir kilitli arka diferansiyele sahip Jeep Active Drive Lock ile 9 vitesli otomatik geçiş özelliği taşıyor.

Sevilen Jeep CJ-5'in özenle tasarlanmış bir mirasçısı olan bu Wranger temelli konsept aracı, Shortcut ise 3.6 litrelik Pentastar V-6 motoruyla çalışıyor ve otomatik vites özelliğine sahip. Jeep Global Marka Direktörü Mike Manley, “Bu yıl Jeep'in 75'inci yaşını kutluyoruz. Bu noktada bugüne kadar ürettiğimiz en becerikli ve göz alıcı konsept Jeep modellerinin yedisini paylaşmaktan keyif duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more