Yan sanayi vites büyütüyor

TAYSAD Başkanı Alper Kanca, “Yaşadığımız bu süreçte, ihracatımızdaki artış yüzleri güldürüyor. Mevcut durumu daha da iyileştirmek adına gerek ana sanayi gerekse tedarik sanayi olarak bizler, ekonomiye değer katmak için çalışmalarımızı sürdüyoruz” dedi.

Yan sanayi vites büyütüyor

 

Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği Başkanı Alper Kanca, “15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin ardından ciddi bir ekonomik bir durgunluk beklense de gelişmeler beklenenin tersi yönde oldu. Bu alçak girişimin önünde milletimiz dik bir duruş sergiledi. Tedarik Sanayisi temsilcisi olarak bizler de 2016 yılı için uygulamaya koyduğumuz hareket planında hiçbir erteleme ya da gerilemeye mahal vermedik. Dolayısıyla sektörümüze yönelik önemli bir risk asla söz konusu değil. Tam tersine yatırımlarımız meyve vermeye başladı. Aksine artık vites büyütüyoruz. Yabancı yatırımcılar ve yurt dışındaki tüm paydaşlarımız bilmelidir ki; Türkiye ekonomisinin geleceği artık çok daha parlak” dedi.

7 AYDA 5.3 MİLYAR DOLAR

Türk Tedarik Sanayini temsil eden bir sivil toplum kuruluşu olarak TAYSAD'ın bundan sonraki süreçte, sanayimizi ve ekonomimizi güçlendirmek için tüm gücüyle çalışmaya devam edeceğini ifade eden Başkan Alper Kanca, “Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin verilerine göre, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla, tedarik sanayimizin ihracat değerinde yüzde 7'lik artış gerçekleşti. Böylece ilk 7 aylık ihracatımız 5,3 milyar dolar seviyesine yükseldi” dedi. Kanca, toplam otomotiv sektörü ihracatının ise, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11'lik artış ile 13,5 milyar dolara ulaştığına dikkat çekerek; “Yaşadığımız bu süreçte, ihracatımızdaki artış yüzleri güldürüyor. Mevcut durumu daha da iyileştirmek adına gerek ana sanayi gerekse tedarik sanayi olarak bizler, ülke ekonomisine değer katmak için çalışmalarımızı durmaksızın sürdürme gayretindeyiz” diye konuştu.

Loading...