Sözcü Plus Giriş

Bacağından alınan damarla penisindeki eğrilik düzeltildi

Bacağından alınan damarla penisindeki eğrilik düzeltildi

Güncellenme: 15:50, 24/02/2016
Bacağından alınan damarla penisindeki eğrilik düzeltildi

ADAPAZARI(Sakarya), (DHA) – SAKARYA`da yaşayan 11 yıllık evli 45 yaşındaki bir kişinin cinsel organındaki eğrilik bacağından alınan damar kullanılarak penis estetiği ile düzeltildi.
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği`nde ilk kez gerçekleştirilen ameliyatla, ileri derecede penis eğriliği nedeniyle cinsel ilişkiye girmekte zorlanan hasta, bacağından alınan damar yaması kullanılarak düzeltici penis estetiği ameliyatı ile sağlığına kavuştu. Ameliyatı Doç. Dr. Ahmet Gökçe ve Op. Dr. Şükrü Kumsar gerçekleştirildi. 3 saat süren operasyonun ardından sağlığına kavuşan hasta 4 gün sonra taburcu edildi.
Hastanede ilk kez gerçekleşen operasyonla ilgili bilgi veren Doç. Dr. Ahmet Gökçe, "Üroloji polikliniğimize başvuran 45 yaşındaki hastamızda penis dokusunda sert plaklarla seyreden ve cinsel ilişkiye girmeye engel olacak derecede peniste eğrilik oluşturan bir durum meydana gelmişti. Bu durum karakterize nadir görülen bir hastalık olan `Peyronie` hastalığı olarak literatürde yer alıyor. Hastamız başarılı geçen operasyonun ardından bu hastalıktan kurtularak sağlığına kavuştu" diye konuştu.

DHA