Sözcü Plus Giriş

Bebeğinizi öpmeden önce bir kez daha düşünün

İngiltere'de yaşayan Amy Stinton 14 aylık oğlunun yaşadıklarını anlattığında, akıllara bebekleri öpmenin ne kadar zararlı olabileceği geliyor. Çünkü küçük Oliver'ın hayatı boyuncu bir virüs taşıyacak olmasının nedeni masum bir öpücük.

11:05 -
Bebeğinizi öpmeden önce bir kez daha düşünün

14 aylık Oliver, hastaneye kaldırıldığında vücudunun birçok yerinde acılı yaralar vardı. Ayaklarından ağzının çevresine kadar çeşitli yerlerinde olan bu yaraların nedenini öğrenmek için yapılan kan testi sonucunda ise Oliver’ın herpes virüsü aldığı ortaya çıktı. Bu da O’nun hayatı boyunca bu virüsü taşıması anlamına geliyor. Peki bu virüs nasıl bulaşıyor?

herpes-2

Daily Mail’in haberine göre egzaması olan Oliver’ın yaraları kötüleşince hastaneye götüren anne Amy Stinton, steroid krem kullandıklarını ancak ertesi gün yine bacakları ve ağız çevresinin su topladığını belirtti. Tekrar hastaneye gittiklerinde ise herpes simlex virüsünün bu duruma neden olduğu anlaşıldı. Bu virüsün bebeklere ciddi zararlar verebileceğini belirten Stinton, kan zehirlenmesi hatta ölüme bile neden olabileceğini söylüyor. Öpücükle bulaşan virüs, bebekleri öpmenin ne kadar zararlı olabileceğini gösteriyor.

Son güncelleme: 11:11 28.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more