Sözcü Plus Giriş

Binlerce hekim ruhsal hastalıklar için buluşacak

Ruhsal hastalıklarda uygulanan tedavi yöntemleri ve yenilikler, dünyadan ve Türkiye'den binlerce hekimin katılımıyla Antalya'da tartışılacak.

Güncellenme: 12:05, 15/04/2016
Binlerce hekim ruhsal hastalıklar için buluşacak

Psikofarmakoloji Derneği 8nci Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi & 4ncü Çocuk ve Ergen Psikofarmakolojisi Sempozyumu, Türkiye’nin bu konuda yapılmış en geniş kapsamlı kongresi olacak. 20- 24 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan kongrede, binlerce hekimin katılımıyla ruhsal hastalıkların tedavi yöntemleri ve gelişmeler konuşulacak. Psikofarmakoloji Derneği tarafından, Kervansaray Hotel ve Kongre Merkezi Lara, Antalya' da düzenlenen sempozyum, yoğun bilimsel programıyla dikkat çekiyor. Psikofarmakoloji Derneği'nin sloganı “Beyin Aklımızda” doğrultusunda ruhsal hastalıkların tedavisi konusundaki yenilikleri, bilimsel verilerle paylaşmak üzere dünyanın dört bir yanından uluslararası bilim dünyasının tanınmış isimlerini konuk ediyor. ABD, Çin, Fransa, İsveç, İsviçre, İngiltere, Kanada, Almanya, Taiwan, Tunus, İran, Azerbaycan, Bosna Hersek, v.b. gibi birçok ülkeden bilim insanları sunumlar yapacaklar.

 

Ayrıca; bağımlılık, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, şizofreni, depresyon, kaygı bozuklukları ve ruh sağlığını olumsuz etkileyen bir çok konuda paneller, konferanslar ve öğrenciler için kurslar düzenlenecek.

Ülkemizde psikiyatri alanındaki bilimsel kongreler içinde en fazla ilgi çeken ve takip edilen kongreye, her yıl olduğu gibi bu yıl da 1000'den fazla hekim katılırken, konularında ülkemizden 243'e yakın ve dünyadan söz sahibi 40'a yakın konuşmacı ve oturum başkanı kongrede görev alacak. Son gelişmelere ilişkin konferanslar, psikiyatrik hastalıklardaki kanıt-hastalık ilişkisi oturumları, klinik ve laboratuvarlardaki güncel konuları içeren sempozyumların programın ana başlıklarını oluşturduğu kongrede; dünyanın önde gelen meslek kuruluşları ile 7 paralel salonda 3 konferans, 1 münazara, 39 panel, 7 uluslararası dernekle 12 ortak panel, 21 kurs, 6 uydu sempozyumu, 17 çalışma grubu ve 2 uzmanla buluşma toplantısı gerçekleştirilecek. Kongrede dünyadan 600'e yakın poster ve 100'e yakın sözel bildiri sunumu da yapılacak.