Cinsel yollarla yaşanmayan en garip orgazm vakaları!

Orgazm cinselliğin en dikkat çekici konullarından biri. Peki cinsellikle alakası olmayan durumlarda da orgazm yaşanabileceğini biliyor muydunuz?..

Cinsel yollarla yaşanmayan en garip orgazm vakaları!

Seks, cinsellik ve orgazm üzerine yapılan araştırmalar gösteriyor ki hemen herkes cinselliği farklı şekiller ve hislerle tecrübe ediyor. Özellikle orgazm üzerine yapılan araştırmalar bireylerin orgazm deneyimleri arasındaki farkları ortaya çıkartıyor. Öyle ki cinsellik dışı aktiviteler ile orgazm yaşanmasına dair vakalar da kayırlara geçmiş.

DİŞ FIRÇALARKEN ORGAZM

Epilepsi hastası bir kadın doktora başvurarak diş fırçalarken zaman zaman orgazm yaşadığını bildiriyor. Daha önce geçirdiği hatalı bir ameliyat nedeniyle orgazm olma kabiliyetini kaybeden kadın diş fırçalarken yeniden orgazm olmaya başlamış. Doktorlardan artık bundan başka bir yolla orgazm olamayacağı bilgisini alınca kadıncağız sonunda gargara yoluyla dişlerini temizlemeye başlamış.

sac-kesimi

SAÇ KESTİRİRKEN ORGAZM

Otonom duyusal meridyen tepki yani ASMR, zihninizde orgazmın benzeri  bir deneyim yaşanmasıdır ve bu durum gayet sıradan şeylerle tetiklenebilir. Kimileri saç kestirirken, kimileri Youtube’da makyaj videosu izlerken zihinlerinde orgazm yaşayabiliyorlar.

ÇIPLAK AYAKLA YÜRÜRKEN ORGAZM

Hollanda’da bir kadın sadece çıplak ayakla yürüyerek orgazm olabiliyor. Yaşadığı bir sinir zedelenmesi sonrasında kadının omuriliği, ayağı ile vajinası arasındaki farkı ayıramaz olmuş.

EGZERSİZ YAPARKEN ORGAZM

Indiana Üniversitesinden Debby Herbenick’in araştırmasına göre kadınlar egzersizden cinsel zevk alabiliyor ya da egzersiz sırasında orgazm yaşayabiliyor. Bu durum herhangi bir cinsel uyarı ile de olmuyor. Araştırmaya katılan kadınların %45’i karın kaslarıyla ilgili egzersiz yaparken, %19’u bisiklet, %9.3’ü ip veya direk tırmanışı, %7’si ağırlık kaldırma ve kalanı da yoga, yüzme aerobik gibi aktiviteler sırasında orgazm yaşadıklarını açıklamış.

ESNERKEN ORGAZM

Clomipramine adı verilen bir ilacı alan kimi hastalarda ilginç bir yan etkiye rastlanılıyor. Bazı hastalar ne zaman esneseler kuvvetli bir orgazm yaşıyorlar. Hani esnemek bulaşıcıdır derler ya; bu ilacı kullanan insanlar bir araya geldiklerinde ve biri esnediği zaman toplantı ilginç gelişmelere sahne olabilir.

DOĞUM YAPARKEN ORGAZM

Doğum ile ilgili beklenmedik şeylerden biri de doğum sırasında orgazm deneyimidir. Doğumların yüzde 0.3’ünde kadınlar orgazm yaşamaktadır.

YOGA YAPARKEN ORGAZM

Egzersiz yaparken olduğu gibi çeşitli yoga hareketleri kadınların orgazm olmasını sağlamakta. Bazı kadınlar yere bakan köpek ve sola dönük martı duruşu hareketlerinde orgazm yaşadıklarını belirtiyor.