Erzurum`da domuz giribi salgın yok

Erzurum`da domuz giribi salgın yok

Erzurum`da domuz giribi salgın yok

Zafer KUMRU ERZURUM, (DHA) – ERZURUM Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, Erzurum`da domuz gribine yönelik bir salgının söz konusu olmadığını bildirdi.
Son 1 yıllık çalışmaları ve projeler hakkında Genel Sekreterlik`te basın toplantısı düzenleyen Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Fazlı Erdoğan, son günlerde gündeme gelen ve halk arasında `Domuz gribi` olarak bilinen H1N1 virüsü ve mevsimsel grip ile ilgili bilgiler verdi. Gripten ölümlerin olabileceğine işaret eden Prof. Dr. Erdoğan, şunları söyledi:
"Erzurum`da, üniversite hastanesinde tedavi gören 17 yaşında lösemili olan bir kızı kaybettik. Bu kızımız belki de lösemi krizinden öldü. Ama H1N1 virüsü pozitif çıktı. Özellikle kanser hasataları, diyaliz ve gebe hastaları ile 65 yaş üstü hastalar kronik hastalığı olan kalp yetmezliği bulunanlar her zaman risk altındadır. Bu virüsün Erzurum`da mevsim normallerinin altına indiğini söyleyebilirim. Son 5-6 gündür pozitif çıkan hastamız yok. İlk kuşkulandığımız dönemde alınan örneklerde pozitif çıkma ihtimali biraz daha yüksekti. Salgın asla yok onu kesinlikle söyleyebilirim."
NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?
Grip ve domuz giribine yakalanmamak için dikkat edilmesi gerekenler konusunda ise Başhekim Prof.Dr. Erdoğan şöyle konuştu:
DHA

Loading...