Sözcü Plus Giriş

Gaziantep`te 220 kilo ağırlığındaki kadın mide ameliyatı oldu

Gaziantep`te 220 kilo ağırlığındaki kadın mide ameliyatı oldu

Güncellenme: 16:05, 25/02/2016
Gaziantep`te 220 kilo ağırlığındaki kadın mide ameliyatı oldu

GAZİANTEP, (DHA) – GAZİANTEP`te, yaşayan ve aşırı kiloları nedeniyle yürümekte bile güçlük çeken 5 çocuk annesi 46 yaşındaki Ayşe Fatma Yaymeşin, korkularını yenerek mide küçültme ameliyatı oldu.
Daha önce defalarca mide küçültme ameliyatı olma girişiminde bulunan ancak korktuğu için vazgeçen Ayşe Fatma Yaymeşin, geçen hafta Dr. Ersin Arslan Eğitim Araştırma Hastanesi’ne gitti ve Op. Dr. Eren Ali Mecit`e başvurdu. Burada ameliyata ikna edilen kadın Dr. Eren Ali Mecit başkanlığındaki ekip tarafından yapılan operasyonla midesi küçültüldü. Başarılı geçen ameliyatın ardından hastanede dinlenen Yaymeşin, kiloları nedeniyle yürümekte bile zorlandığını, ölmek ile zayıflamak arasında kalınca ameliyat olmaya karar verdiğini belirterek şöyle konuştu:
"Buraya çocuklarım beni sedyeyle getirdiler. Doktorlar beni ameliyat edebileceklerini söylediler. Ya öleceğim ya kalacağım dedim. Evden bir yere çıkamıyordun sadece lavaboya gidip gelebiliyordum. Sokağa çıkamıyordum, yerimden kalkamıyordum. Kızımla gelinim yardım ediyordu bana. Ameliyat olmak için daha önce Antalya’ya gittim ancak korktum ameliyat olamadan geri geldim. Benim gibi kilolu ancak ameliyattan korkan insanlar var. Onlara da tavsiyem korkmasınlar ve ameliyat olsunlar. Bundan sonra zayıflayıp, çocuklarımla birlikte sokaklarda dolaşmak istiyorum."
DHA