Tek şikayeti karın ağrısı ve ateşti

Karın ağrısı ve ateş şikayetiyle doktora giden Zehra Çete, bu ameliyatı olmasaydı ölebilirdi. Bağırsak ve rahmine yapışık olan kavun büyüklüğünde bir kitle olduğu ortaya çıkan Çete, kapalı ameliyatla kurtarıldı.

Tek şikayeti karın ağrısı ve ateşti

Karın ağrısı ve ateş şikayetiyle üç doktor gezen Zehra Çete’ye ilk önce kansızlık teşhisi konuldu daha sonra ise böbreğinde protein kaçağı olduğu söylendi. En son gittiği doktor ise bağırsak ve rahim bölgesine yapışık 14 santim çapında bir kitle olduğunu söyleyince ameliyat oldu ve zehirlenmekten kurtuldu.

İzmir'in Balçova ilçesinde yaşayan ev hanımı 44 yaşındaki Zehra Çete, bir yıl önce karın ağrısı ve ateş şikayetleri yaşamaya başladı. İzmir'deki üç hastaneye gittiğini ancak kendisine bir türlü doğru tanının konamadığını anlatan Çete, bir hastanede ‘kansızlık', diğer bir hastanede ise ‘böbreğinde protein kaçağı' tanıları konduğunu söyledi. Ateş ve karın ağrıları şikayetleri artan kadın, son olarak Özel Medifema Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanın Doç. Dr. Ali İrfan Güzel'e muayene oldu. Yapılan ultrason ve MR tetkiklerinde bağırsak ve rahim bölgesine yapışmış halde bir kitle olduğu tespit edildi.

Doç. Dr. Güzel ve Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Avcı tarafından gerçekleştirilen laporoskopik (kapalı) ameliyatla birden fazla organa yapışık haldeki kitle başarıyla çıkartıldı. Kitle çapının 14 santimetre olduğunu ve yaklaşık bir kavun büyüklüğünde olduğunu belirten Dr. Güzel, “Hastamız, hastanemize şiddetli karın ağrısı ve ateş şikayetleriyle başvurdu. Yaptığımız incelemede karnında büyük bir kitle saptadık. Kalın ve ince bağırsağın birleştiği yerde bulunan kitleyi kapalı ameliyatla başarıyla çıkarttık. Kitle yumurtalık ve tüplere de bulaşmıştı. O bölgeleri de temizledik. Hastadan operasyonda 30 santimetre ince ve kalın bağırsak çıkarttık. Bir kavun büyüklüğünde bir kitleyi aldık” dedi.

Loading...