Apple’dan bükülebilir telefon sürprizi

Apple'ın yeni aldığı bükülebilir telefon pantenti teknolojiseverler arasında heyecan yarattı. iPhone 7'den sonra çok farklı bir tasarım karşımıza çıkabilir.

Apple’dan bükülebilir telefon sürprizi

Shiftdelete’in haberine göre Apple’ın bükülebilir ekranlı elektronik cihazlar için aldığı 9,504,170 nolu patent onaylandı. Apple’ın bu patenti alması yeni iPhone’un bükülebilir ekranlı olabileceğini düşündürerek tüm teknolojiseverleri heyecanlandırdı.

NASIL BİR TASARIM BEKLİYOR

Motorola tarafından popüler hale getirilen katlanabilir telefonların midye kabuğu tarzı Apple’a mı gelecek sorusu şimdiden sorulmaya başlandı. Apple, bükülebilir bir format oluşturmak için esnek bileşenler üretti. En önemli kısım ise OLED görüntü kalitesi ve metali desteklemesi olan bu özellikler yeni iPhone için çığır açacak gelişmelerin habercisi olacağa benziyor.

19104-19023-161122-folding-l

YENİ BİR AKILLI TELEFON DENEYİMİ

Apple bu belgeyle esnek ekranda iki veya daha fazla katlanır konfigürasyonlu ekstra materyaller içerebilir. Sunulmuş olan akıllı telefon, tasarım olarak içine doğru gömülen bir midye kabuğuna benziyor.

Böylece darbelere karşı daha dayanıklı olabilir. Karşılıklı konfigürasyon, görüntüyü kolay işletim erişimi için büküldükten sonra yüzeysel kaplama gösterebilir. Ana ekran tuşunun uzağında bir testere dişi bulundurabilir.OLED bileşenlerinin duyarlılığını hafifletmek için Apple ekranın ekran ekleminin dönüşünü çalışanlarına dağıtarak geri dönüşleri inceleyecek. Yayınlanan patent başvurusunda eklem, cam ekran gibi önemli konularda detaylı açıklamalarda bulunulmuş.

İLGİLİ HABERApple 40 binin üzerinde uygulamayı sistemden sildi!Apple 40 binin üzerinde uygulamayı sistemden sildi!

İLGİLİ HABERApple'dan iPhone 6S tamir kampanyasıApple’dan iPhone 6S bataryası için değişim fırsatı!

Loading...