Sözcü Plus Giriş

Galaxy Note 7 şimdiye kadar nelere yol açtı?

Samsung'un büyük umutlarla piyasa sürdüğü Galaxy Note 7, gün geçmiyor ki kullanıcılarının başına dert açmasın... En son Amerika'da yaşayan Jonathan Strobel cebinde patlayan Galaxy Note 7 için Samsung firmasına 15 bin dolarlık dava açtı.

15:35 -
Galaxy Note 7 şimdiye kadar nelere yol açtı?

Samsung Galaxy Note 7 için ABD’de ilk dava açıldı. Jonathan Strobel adlı Galaxy Note 7 kullanıcısı cebinde patlayan telefon için Samsun firmasına 15 bin dolarlık (45 bin TL) dava açtı.note-7-bacak

Samsung'un yeni akıllı telefonu Galaxy Note 7'nin batarya sorunu yüzünden patlaması gündemden düşmüyor. Samsung'a Galaxy Note 7 yüzünden ilk dava geçiğimiz günlerde açıldı. Bu sefer de ABD'nin Florida eyaletinde yaşayan Jonathan Strobel isimli bir kullanıcı cebinde patlayan bir Galaxy Note 7 yüzünden yaralandığını iddia ederek mahkemeye başvurdu.

Bacağında yanıklar olduğunu ifade eden Strobel, Samsung'tan 15 bin dolar (yaklaşık 45 bin TL) tazminat talep ediyor.

Kullanıcılara verdiği zararlar yüzünden gündemden düşmeyen Galaxy Note 7'lerin tüm dünyada geri toplatılmıştı. Kullanıcılara da cihazlarını geri getirmeleri söylenmişti.

GALAXY NOTE 7 PATLADI ARABA KÜL OLDU

Samsung'un son model amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy Note 7 bir arabayı kül etti.

Daha önce bir araç içerisinde şarj halinde bırakılan Galaxy Note 7'den kaynaklandığı iddia edilen arabada yanarak büyük hasar verdiği görüntüler yayınlanmıştı. galaxy-note-7

İddialara görePort St. Lucie, Florida’da bir karayolu üzerinde 55 yaşındaki Clifford Samuels'in arabasının koltuğunda olan Galaxy Note 7 patladı ve arabayı alevler sardı.

GALAXY NOTE 7 TAYLAND’DA YASAKLANDI!

Tayland’ın en büyük havayolu şirketlerinden olan Bangkok Airways yaptığı resmi açıklamayla, şarj kısmında sorun bulunan ve birkaç patlama olaylarına neden olan Samsung’un Galaxy Note 7 model akıllı telefonunun uçak içine ve bagajlara konması yasaklandı. Thai Airways ve Singapur Airlines şirketleri de güvenlik gerekçesiyle bu model telefonların uçuşlara getirilmesini yasakladı.samsung

Bangkok Airways’in bu kararı rupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) ve ABD Federasyonu Havacılık Yönetimi’nin (FAA) hatalı bataryalardan kaynaklanan patlama raporlarından dolay verdiği ifade edildi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more