Sözcü Plus Giriş

Google’ın işinize yarayacak 10 gizli özelliği!

İnternet kullanıcıların tümünün en çok kulladığı sitelerin başında gelen Google, fazla bilinmeyen birçok özelliği de içinde barındırıyor. İşte Google'ın pek bilinmeyen fakat çok işe yarayacak gizli özellikleri.

14:23 -
Google’ın işinize yarayacak 10 gizli özelliği!

İnternet’in hayatın merkezine gelmesiyle birlikte Google bir web sitesinin ötesinde gün içinde birçok soruya cevap veren bir asistan halini aldı. Google’ın internet aramalarında verdiği hizmet haricinde pek fazla kullanıcının bilmediği farklı özellikleri de bulunmakta. Gündelik hayatta işlerinizi kolaylaştırabilecek Google özelliklerinden başlıcaları şunlar;

Metronom: Enstrümanları akort etmede ihtiyaç duyulan metronoma Google’da sadece metronom yazarak ulaşabilirsiniz. Cihanızının mikrofonunu kullanarak metronom özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Normal ve bilimsel hesap makinesi: Google’a hesap makinası yazdığınızda kapsamlı bir hesap makinası karşınıza çıkacaktır. Basit işlemlerin yanında birçok karmaşık matematik işlemini de yapabilen bu fonksiyondan cihazınız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Para dönüşümleri: Farklı para birimlerini dönüştürmek için Google’a para biriminin adını yazarak diğer para birimlerine karşı olan değerini görebilirsiniz.:

Ölçü birimleri: Google’ın ölçü birimleri dönüştürücü sayesinde farklı ölçü birimlerini diğerine çevirebilirsiniz. Örneğin 5 inç yazdığınızda Google size bu ölçünün santimetre olarak değerini verecektir.

Futbol sonuçları: Şampiyonlar Ligi takımların durumları, lig maçları ve bilgilere ulaşmak için takımınızın adını yazmanız bile yazmak yeterli. Listelen sonuçların üzerinde herhangi bir bağlantıya gerek kalmadan takımınızın son sonuçlarını görebilirsiniz.

Film listeleri: İzlemek istediğiniz filmin ismini yazdığınızda Google, seans saatlerinden film bilgilerine kadar her türlü bilgiyi size vermekte.

Yazar biyografileri: Okumayı sevenlerin merak ettikleri yazarların isimlerini yazmaları yeterleri. Otomatik olarak yazar biyografisi önünüze gelmekte.

Hava durumu: Sadece hava durumunu merak ettiğiniz şehrin adını ve yanına ‘hava’ kelimesini yazmanız o şehrin hava durumunu öğrenmeniz için yeterli.

Uçuş bilgileri: Google’a bineceğiniz uçağın uçuş kodunu yazarak uçuş hakkında rötar, havaalanı, kalkış ve varış zamanı bilgilerini edinebilirsiniz.

Mesafe hesaplama: İki şehir arası kaç kilometrelik mesafe olduğunu merak ediyorsanız, şehirlerin adını yazarak sonuna ‘arası mesafe’ yazmanız yeterli. Google size kaç kilometre fark olduğunu gösterecektir.

İLGİLİ HABERGoogle gizemli etkinliğiyle ilgili video yayınladıGoogle gizemli etkinliğiyle ilgili video yayınladı

Son güncelleme: 15:17 21.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more