Sözcü Plus Giriş

GoPro artık gökyüzünü hedefliyor. 799 dolarlık Karma drone yepyeni özelliklerle piyasada!

GoPro, havada aksiyon çekimleri için iki yeni kamerayla ve bulut hizmetiyle, 799 dolar olarak belirlediği fiyatla Karma drone'u tanıttı.

11:10 -
GoPro artık gökyüzünü hedefliyor. 799 dolarlık Karma drone yepyeni özelliklerle piyasada!

Kaliforniya firması GoPro, ilk elden mini aksiyon kamerası, yeni Hero 5 kamerası ve bulut tabanlı hizmetle video düzenleme ve paylaşma hizmetlerini alabileceğiniz Karma drone’u drone pazarına tanıttı.

VIDEO:

Karma, dokunmatik ekranlı, iki joystiklı ve çarpıcı hava çekimlerine imkan tanıyan çekim önayarları yapabileceğiniz bir kontrol aparatı sunuyor.

Mashable’de yer alan habere göre, GoPro, 2014’ün aynı dönemine göre 2015’te %31’lik düşüşle 34.5 milyon dolar gelir kaybı yaşadı. Analistler, bu tanıtımla gelen Hero 5 kameraları ve bulut tabanlı servislerle , şirketin tekrar canlanabileceğini belirtiyorlar.

Firma, bu yeni teknolojini ise ucuz bir fiyattan vermiş değil. 23 Kasım’da sunulacak Karma drone’u 799 dolardan başlayan fiyattan satılacak ve tüketiciler toplamda 999 dolarla Hero 5 kamerayla kullanabilecekler.

GoPro Karma, GoPro Hero 5 Black, Hero 5 Session ve bir önceki nesil Hero 4 (Black+Silver) ile birlikte kullanılabiliyor. Eğer tam bir paket kullanmak istiyorsanız Hero 5 Black ile Karma drone’unu satın almanın fiyatı 1099 dolar olarak açıklandı.

İLGİLİ HABERİzlandalı fotoğrafçıdan drone ile çekilen muhteşem Kuzey Işıkları videosuİzlandalı fotoğrafçıdan drone ile çekilen muhteşem Kuzey Işıkları videosu

Karma, tüketiciler için drone, katlanabilir kanatlar ve iniş kızaklarını da barındıran kolay bir seyahat çantası tasarımı sunuyor. Oyun konsoluna benzeyen konsolu sayesinde ayrıca bir telefona gereksinim duymayacağınız kontrol aparatına sahip, Karma’nın maksimum saatte 56 kilometre hıza ulaşabilen, 44 metre yukarı tırmanabilen ve GoPro‘nun açıkladığı verilere göre 1 saatlik şarj ile 20 dakikaya kadar uçabillme kapasitesi bulunuyor.

Ek olarak tüketiciler, GoPro Passenger App uygulaması ile beraber Karma’nın kaydettiği görüntüleri dışarıdan izleyebiliyor, açıyı da kontrol edebiliyor. GoPro Karma‘nın önünde sabitleme işine yarayan 3 eksenli bir gimbal bulunuyor. Gimbal ayrıca sökülüp, elde de kullanılabilecek.

12 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilen GoPro Hero 5 Black ise, 2 inç dokunmatik LCD ekran, dahili GPS, RAW ve geniş dinamik aralık video desteğiyle birlikte geliyor. 10 megapiksel çözünürlüklü fotoğraf çekimine izin veren GoPro Hero 5 Session da ise herhangi bir ekran, GPS, RAW ve geniş dinamil aralık video desteği bulunmuyor. Her iki kamerada da stereo mikrofonun yer aldığını unutmadan belirtelim

Çeviri: Reha BAŞOĞUL
İLGİLİ HABER360 derece drone dikkat çekiyor360 derece drone dikkat çekiyor
İLGİLİ HABERDrone için eğitim şartıDrone için eğitim şartı
İLGİLİ HABERTürk Dronecular 'Hezarfen' ile dünyaya meydan okuyorTürk Dronecular ‘Hezarfen’ ile dünyaya meydan okuyor

Son güncelleme: 13:05 21.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more