Sözcü Plus Giriş

7 Eylül itibarıyla resmi olarak duyurulan ve birçok ülkede satışa çıkan iPhone 7 ile ilgili şirketin satış beklentisi bir hayli fazla.

iOS 10'un 10 gizli özelliği!

Ancak tasarım tarafından radikal değişikliklerin olmaması ve insanların iPhone 6s modeline nazaran gösterdikleri ilginin azalması sonucunda iPhone 7, satış beklentilerini karşılamayabilir.

iPhone 7, iPhone 6s satışlarını geçemeyecek mi?

Konu Apple olunca sektörün en saygı değer isimlerinden KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, yaptığı araştırma sonucuna göre iPhone 7 modelinin iPhone 6s kadar satmayacağını düşündüğünü söyledi.

Buna rağmen 65 milyonla 70 milyon arası bir satış rakamı beklediğini söyleyen analist, Samsung’un son dönemde yaşadığı Note 7 sorununun Apple’a yaradığını belirtiyor. Bu yıl yepyeni bir tasarım anlayışına geçmekten ziyade bazı ufak değişiklikler yapan Apple, siyah ve simsiyah renk seçenekleriyle kullanııcıların beğenisini kazanmaya çalıştı.

Bu noktada ortaya çıkan “tıslama” sorunu ve Jet Black modellerinin çok kolay çizilmesi ise, tüketicilerin satın alma kararı vermelerine engel olabiliyor. Bakalım iPhone 7 modelleri selefi olan iPhone 6s’i geçebilecek mi, yoksa 6s satışlarının gerisinde mi kalacak.