Sözcü Plus Giriş

iPhone 7’de Bluetooth sorunu mu var?

Önce yük altında ses çıkardığı iddia edilen iPhone 7, şimdi de bluetooth bağlantı sorunu ile gündemde.

14:55 -
iPhone 7’de Bluetooth sorunu mu var?

Birçok ülkede satışına başlanan çok yakında da Türkiye'de satışa çıkacak iPhone 7 şimdilerde Bluetooth bağlantı problemiyle karşı karşıya.

Bildiğiniz gibi iPhone 7 modelleriyle birlikte 3.5 mm kulaklık girişi kaldırılmış ve kullanıcılar ya dönüştürücü ya da Bluetooth bağlantısıyla sınırlandırılmıştı. Şimdi ise gelen bilgilere göre birçok iPhone 7 kullanıcısı araçlarıyla Bluetooth üzerinden bağlantı gerçekleştiremiyor.

Araç ile bağlantı problemleri var

Birçok kullanıcıdan gelen geri bildirimlere göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus özellikle otomobillerde Bluetooth ile eşleşme sorunu yaşıyor. Şimdilik bu sorundan en çok dert yanan kesin BMW kullanıcılarıyken, diğer markalarda bu yakınma daha az.

iPhone 7 patladı

Konuyla ilgili BMW yaptığı açıklamada “Endişelerinizin farkındayız ve iPhone 7 modellerinin araçlarımızla uyumlu olduğundan emin olmak adına direkt olarak Apple ile birlikte çalışıyoruz. Şu anda iPhone 7 araçlarımız için biz testleri bitirene kadar onaylı bir telefon değildir.” açıklamasını yaptı.

Eğer siz de bir iPhone 7 kullanıcısı iseniz ve Bluetooth sorunları yaşıyorsanız büyük ihtimalle bir sonraki iOS güncellemesini beklemeniz gerecek. Apple’ın bir sonraki güncellemede bu konuyu çözmesi bekleniyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more