Sözcü Plus Giriş

Birçok ülkede satışına başlanan çok yakında da Türkiye'de satışa çıkacak iPhone 7 şimdilerde Bluetooth bağlantı problemiyle karşı karşıya.

Bildiğiniz gibi iPhone 7 modelleriyle birlikte 3.5 mm kulaklık girişi kaldırılmış ve kullanıcılar ya dönüştürücü ya da Bluetooth bağlantısıyla sınırlandırılmıştı. Şimdi ise gelen bilgilere göre birçok iPhone 7 kullanıcısı araçlarıyla Bluetooth üzerinden bağlantı gerçekleştiremiyor.

Araç ile bağlantı problemleri var

Birçok kullanıcıdan gelen geri bildirimlere göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus özellikle otomobillerde Bluetooth ile eşleşme sorunu yaşıyor. Şimdilik bu sorundan en çok dert yanan kesin BMW kullanıcılarıyken, diğer markalarda bu yakınma daha az.

iPhone 7 patladı

Konuyla ilgili BMW yaptığı açıklamada “Endişelerinizin farkındayız ve iPhone 7 modellerinin araçlarımızla uyumlu olduğundan emin olmak adına direkt olarak Apple ile birlikte çalışıyoruz. Şu anda iPhone 7 araçlarımız için biz testleri bitirene kadar onaylı bir telefon değildir.” açıklamasını yaptı.

Eğer siz de bir iPhone 7 kullanıcısı iseniz ve Bluetooth sorunları yaşıyorsanız büyük ihtimalle bir sonraki iOS güncellemesini beklemeniz gerecek. Apple’ın bir sonraki güncellemede bu konuyu çözmesi bekleniyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more