iPhone Lightning bağlantısından vazgeçebilir

Yeni Macbook’ların duyurulmasının ardından, doğal olarak herkesin aklına bu cihazlarda neden lightning portu olmadığı geldi. Muhtemelen önümüzdeki yıllarda Apple lightning girişlerinden vazgeçecek.

iPhone Lightning bağlantısından vazgeçebilir

Apple, iPhone 5 ile birlikte 30-pin adaptörünün kullanımını bırakmış, bunun yerine daha yönetilebilir ve tersine çevrilebilir Lightning adaptörüne geçmişti. Şirketin şimdi de bundan sonraki iPhone ve iPad modellerinde de Lightning adaptörünü bırakarak USB-C'den yana tercihi kullanabileceği söyleniyor.

iPhone'lar USB Type C'ye mi geçiyor?

Bu karar, hem yeni iPhone modellerinin yeni Mac bilgisayarlara bağlantısı kolaylaştırabilir hem de USB-C kulaklıkların tüm cihazlarda kullanılabilir hale gelmesini sağlayabilir. Öte yandan sonraki Apple şarj adaptörlerinin aynı USB-C portu üzerinden iPhone ve Mac'leri şarj etmesinin mümkün olamayacağı ifade ediliyor.

Bedava iPhone 7 için ismini değiştirdi!

Apple tarafından kablosuz gelecek için hazırlık yapıldığı da bir diğer iddia. Hızlı ve kusursuz olmanın yanı sıra yüksek veri transfer hızları sayesinde iPhone ile Mac bilgisayarlar arasında veri aktarımının çok daha kolaylaşabileceği söylenmekte. Hatta AirPods kulaklıkların da bu kablosuz gelecek için bir adım olduğu düşünülüyor.

Apple tarafından MacBook'un sevilen özelliği olan MagSafe'in gözden çıkartıldığını ve kendi Teknolojisinin dışına çıktığını düşünürsek gelecekte bu geçiş oldukça mümkün gözüküyor.

Loading...