Sözcü Plus Giriş

Dünyanın en büyük dizi ve film izleme platformu olan Netflix, özellikle uzun yıllardır ABD'de oldukça popüler. Yakın zaman önceye kadar sınırlı ülkede kullanılabilen servis, geçtiğimiz günlerde dünyaya açılmış ve aralarında Türkiye'nin de olduğu birçok ülkede kullanılmaya başlanmıştı.

Ancak üyelik ücretinin Euro üzerinden olması ve Türkçe dil desteğinin olmaması Netflix kullanmak isteyenler için problem teşkil ediyordu. Netflix de Türkiye'ye özel yeniliklerle bu sorunu çözdü.

İşte yeni fiyatlar

Daha önce euro bazından ödenen üyelik ücretleri Türk Lirası olarak yeniden düzenlendi. Düzenlenme sonrası 26 TL olan ‘Basic’ üyelik modeli 15,99 TL oldu. Standart üyelik ücreti 27.99 TL olurken, Premium servis aylık 39,99 TL fiyat etiketine sahip. Basic sürümde sadece 1 cihaz desteği bulunuyor ve HD kalitesinden faydalanamıyor.

Twitch'te uygunsuz parti skandalı

Standart üyelikte 2 cihaz aynı anda film veya dizi izleyebiliyorken, HD desteği de bu sürümde mevcut. Son olarak Premium üyelikte ise Ultra HD desteği ve 4 cihaz desteği bulunuyor. Üyelik fiyatlarının yanı sıra Netflix’in artık Türkçe dil desteği de sunuyor olması önemli.

Türkiye için önemli iyileştirmeler yapan servis daha önce bulunmayan Türkçe altyazı ve dublaj desteğini de birçok içerik için sunmuş durumda. Son olarak bazı Türk dizilerinin de her geçen gün Netflix ağına eklendiğini belirtelim.

Son güncelleme: 15:42 22.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more