PlayStation 4 için farklı markalar gamepad yapacak

PlayStation sahiplerinin uzun süredir beklediği şey sonunda gerçek oluyor. Sony iki ünlü donanım geliştiricisi ile anlaştı, özel 3. Parti Dualshock’lar yaptırıyor.

PlayStation 4 için farklı markalar gamepad yapacak

PlayStation 4'e özelleştirilmiş kontrolcüleri PlayStation 4 Pro duyurusunun ardından abekliyorduk. Eğer PlayStation kullanıcısıysanız yıllar boyu aynı Dualshock modellerini görmekten sıkılmış olabilirsiniz. İşte sonunda Sony, bu duruma el attı ve üçüncü parti donanım üreticileri ile anlaştı.

Önümüzdeki tatil döneminde çıkacak olan Razer Raiju klas duruşuyla gerçekten çok şık görünüyor. Yine de hatırlatmak gerekiyor, aslında Raiju dikkatli baktığınızda daha önce üretilen Wildcat gamepad modelinden çok da farklı görünmüyor. Aynı tasarım çizgilerini kolayca yakalayabiliyorsunuz.

Battlefield 1 Tükiye’de yasaklanıyor mu?

Hemen ön panelde kontrol bölmesi yer alıyor. Mikrofon kontrolü, ses kontrolü gibi ayarları buradan yapabiliyorsunuz. Ayrıca yine Dualshock 4 gibi 3.5 mm girişi ön panelde bulunuyor.

Nacon Revolution özellikleri

Nacon tarafından üretilecek olan Revolution isimli PS4 gamepad’i ise Xbox koluyla olan benzerliği ile dikkat çekiyor. 46 derecelik geniş açılı analoglar, eSpor Oyuncuları için özel olarak tasarlandı. Ek olarak gamepad üzerinde 4 farklı kısa yol tuşu yer alıyor. D-Pad tuşları ise Revolution ile 8 farklı yöne ayrılıyor.

Loading...